Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zprávy o nálezu dioxinů v drůbeži v Lysé vyvolaly zděšení lidí

3. 7. 2003
[Radio Praha] -


Zděšení řady lidí vyvolala v úterý zveřejněná zpráva ekologů o nálezu dioxinů v těle kohouta v Lysé nad Labem na Nymbursku. Úředníci nestačí od rána odpovídat na různé dotazy obyvatel, i když nemají o případném výskytu toxických látek v tělech zvířat nebo v půdě žádné jiné důkazy. Tajemník úřadu Miloš Dvořák ČTK řekl, že po zveřejnění zprávy vznikla mezi lidmi skutečná panika.

"Lidi sem chodí, jestli mohou konzumovat plody ze zahrádky, jestli nemají vybít chovy drůbeže či jestli se nemají odstěhovat," řekl Dvořák. Pracovní skupinu na místo vysílá také Česká inspekce životního prostředí, informovala ČTK její mluvčí Eva Rolečková.

Ekologické sdružení Arnika v úterý informovalo o rozboru vzorků, které prokázaly v tkáni tříletého kohouta z Lysé vysoce nadlimitní hodnoty dioxinů a polychlorovaných bifenylů. Dioxiny prokázalo toto šetření také v půdě. Arnika se snaží dokázat, že za kontaminaci může nedaleká spalovna nebezpečných odpadů a prosadit tak její zastavení.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz