Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Václav Havel laureátem mírové ceny v malajsijském Kuala Lumpuru

11. 8. 2003
[Radio Praha] -


Bývalý český prezident Václav Havel byl na Světové mírové konferenci v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru poctěn hlavní cenou. ČTK o tom informovalo české ministerstvo zahraničí. Cenu za neohrožené celoživotní úsilí v boji za nastolení míru a spravedlnosti ve světě a za zásluhy při prosazování a hájení principů svobody a vzájemné tolerance mezi národy převzal z rukou předsedy malajsijské vlády Mahathira bin Mohamada za nepřítomného Václava Havla český velvyslanec v Malajsii Vítězslav Grepl.

Premiér Mahathir v projevu vyzdvihl Havlův neobyčejný morální kredit a jeho oddanost ideálům spravedlnosti a míru a vysoce ocenil jeho angažovanost a zásluhy při prosazování a hájení principů svobody a vzájemné tolerance mezi národy, jimiž si někdejší český prezident vydobyl respekt široké světové veřejnosti.

V poselství zaslaném konferenci Havel poděkoval za uznání, jehož se mu dostalo v podobě udělené prestižní ceny, a zdůraznil odpovědnost jednotlivce za stav současné globální společnosti.

Dvoudenní Světové mírové konference v Kuala Lumpuru se ze zahraničních hostů zúčastnil mimo jiné jihoafrický viceprezident Jacob Zuma. V sobotu vystoupil na konferenci malajsijský premiér Mahathir s ostrým projevem, v němž kritizoval politiku bohatých států, která podle něj podněcuje celosvětový terorismus.
-
Informační partneři Zpravodajství ECN
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz