Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Arnika v Ostravě pořádá Ptačí festival

3. 10. 2003 - Jan Šatoplet, EkoList

Počátkem října vrcholí ptačí tah. Mnoho ptáků při něm vyhledává k odpočinku a sběru potravy blízkost rozsáhlých vodních ploch. "Toto období je nejvhodnější k přímému pozorování vzácnějších ptačích druhů, které lze jindy pozorovat jen stěží. Vycházka přímo do prostoru Heřmanického rybníka tedy jistě nabídne zúčastněným nevšední zážitky," říká Jan Hartl z Arniky Ostrava.

Heřmanický rybník je součástí navrhovaného chráněného území Heřmanský stav - Odra - Poolzí v rámci evropské sítě Natura 2000. Tato navrhovaná "ptačí oblast" je mimořádně cenná nejen v rámci ostravského regionu, ale i celé Evropy. Mnoho ptačích druhů zde hnízdí a pro další je významnou tahovou zastávkou. "Možnost pozorovat velké množství ptáků na poměrně malém území je hlavním kritériem pro výběr tohoto místa pro Ptačí festival. Vycházka přímo v terénu bude doplněna ukázkou odchytu ptáků a jejich kroužkování," slibuje Zdeněk Polášek ze Slezské ornitologické společnosti.

"Chceme veřejnosti a především mládeži ukázat přímo v terénu část našeho přírodního bohatství a vysvětlit jim důležitost společné ochrany přírody v rámci sjednocené Evropy. Právě pro budoucí generace je určen projekt soustavy chráněných území Natura 2000. Účastníky seznámíme s cíli a záměry této ochrany na konkrétním případu navštíveného území. Nabídneme jim propagační materiály a zodpovíme případné dotazy. Také chceme veřejnost upozornit na možné ohrožení navrhovaného chráněného území výstavbou dálnice D47," doplnil Jan Hartl.

Článek jsme převzali se svolením redakce on-line deníku EkoList po drátě. Ukázkový výtisk tištěné verze časopisu si můžete objednat zde.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Arnika Ostrava

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz