Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Občané vzpomínali na lípu, kterou neznámý vandal porazil

29. 10. 2003
[Radio Praha] -


Zavzpomínat na stoletou lípu, která do 6. října zdobila střed Chomutova, přišlo v úterý v podvečer na prostranství před supermarket Lidl 500 místních občanů. Přinesli si svíčky, zapálili je a položili na místo, kde neznámý vandal strom porazil.

Chomutovská radnice nechala před supermarketem a v jeho nejbližším okolí vysadit osm nových lip. Po nimi byly dnes cedulky se jmény měst, kde stromy před prodejnami Lidl postihl podobný osud: Mariánské Lázně, Sokolov, Cheb, Karlovy Vary, Česká Lípa, České Budějovice, Písek, Rakovník a Plzeň.

Společnost Lidl se od kácení stromů distancovala. Martin Sklenička z vedení společnosti popřel, že by ke kácení dal podnět právě Lidl. Firma podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Sklenička naznačil, že by mohlo jít o čin konkurence.

Všichni účastníci vzpomínky na lípu, které ČTK oslovila, stromu velmi litovali. Vyprávěli, že se pod ním učili chodit, že jim voněl do kanceláře, že krásně šuměl, prostě prý žil s nimi. Proto se rozhodli, že nebudou chodit do Lidlu nakupovat. Jednoznačně odsuzovali supermarket, a to i přesto, že se tento obchodní řetězec od tohoto vandalismu distancoval a zavázal se, že za každý poražený strom na jeho pozemku vysadí deset nových. Jednání vedli zástupci Lidlu s ekologickou organizací Děti Země v sobotu v Semilech. V prodejně Lidl bylo v době shromáždění jen několik kupujících.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Informační partneři Zpravodajství ECN
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz