Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekokino Sokolov připravuje řadu unikátních snímků

29. 1. 2004
Tomáš Kabrt [Econnect] -


Do třetího roku činnosti vstoupilo v sobotu 10. ledna Ekokino (viz. program) přírodních a duchovních dokumentárních filmů v sokolovském křesťanském sboru adventistů. "Novinkami jsou nové reflexní plátno, nové kvalitní ozvučení, rekonstruovaný sál a samozřejmě aktuální program vybraný z nejúspěšnějších snímků loňských prestižních přehlídek Ekofilm v Českém Krumlově, EcoMove v Berlíně a Envirofilm v Banské Bystrici," informoval vedoucí sboru a známý sokolovský psycholog Jiří Bauer.

Program zohledňuje i letošní vstup Česka do Evropské unie a představí řadu evropských přírodních unikátů. Právě v lednu například Ekokino uvedlo dokument švédské Skandinature nazvaný O losech a lidech. Dvaapadesátiminutový autorský snímek režiséra Bo Landina přibližuje dramatický vztah majestátného losa, člověka a jeho loveckého konkurenta vlka v úchvatné severské přírodě dnešního Švédska, kde je nejvíce losů na světě.

Projekci doplnily dva krátké nové snímky od Greenpeace, působivé Velrybí promo, alarmující proti snaze Japonska o obnovu hromadného vybíjení velryb pod záminkou vědeckého výzkumu, a Plátek života zkoumající znepokojivé důsledky genetických úprav pšenice na životy zemědělců, pekařů i spotřebitelů základní lidské potraviny - chleba. Oba snímky jsou z dílny režisérské legendy Greenpeace Martina Atkina. Promítání uzavřel japonský počítačový experiment Polárka od Takashiho Tsuzuna, který je novoročním vyjádřením prosté lidské touhy po míru v době tragických válek a nenávistného terorismu.

Animovaný videoklip bez komentáře je vyroben novou digitální technologií 3DCG. Sokolovské Ekokino promítá vždy druhou sobotu v měsíci od 18 hodin v sále na Kraslické ulici 14. Vstupné je dobrovolné a po projekci je možnost diskuse ke zhlédnutým snímkům. "Provoz kina se uskutečňuje díky pomoci ministerstva životního prostředí a města Sokolova," vysvětlil Bauer.

Tomáš Kabrt

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Související odkazy
  • Ekokino
  • Související články

    -

    Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
    Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
    Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz