Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dokumentarista Lichtag se připojil ke kampani za záchranu velryb

1. 6. 2004
[Radio Praha] -


Unikátní dokument Tanec modrých andělů poeticky zachycující život velryb v pondělí v Praze představil potápěč a režisér Steve Lichtag. Chce tak podle svých slov přispět ke kampani za záchranu těchto mořských savců. Premiéra dokumentu byla záměrně naplánována na dobu, kdy se Česká republika rozhoduje, zda se připojí k mezinárodní úmluvě o regulaci velrybářství.

Hlavním motivem dokumentu je snový výlet mladé dívky Veroniky, upoutané na invalidní vozík, do světa kytovců. Poetické putování za "tančícími" a "zpívajícími" velrybami je ale po chvíli přerušeno záběry jejich lovu.

Autor se tak snaží konfrontovat svobodný svět mořských živočichů s lidskou krutostí. Steve Lichtag je ve světě známý především svými filmy o žralocích, za které získal i několik mezinárodních ocenění. Svým nejnovějším počinem se připojil ke kampani Greenpeace na záchranu velryb. "Chtěl jsem udělat něco pro budoucnost těchto nejkrásnějších zvířat v oceánech a teď je doba, kdy středoevropané rozhodují o jejich existenci," řekl Lichtag.

Příští měsíc by český parlament měl hlasovat o přistoupení země k Úmluvě o regulaci velrybářství, které na konci dubna schválila vláda. Čeští zástupci by tak ve velrybářské komisi mohli hlasovat za zachování moratoria na lov kytovců.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Informační partneři Zpravodajství ECN
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz