Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Reuters: Ekologické havárie jsou v Číně téměř na denním pořádku

14. 11. 2006
Hanka Hermová [EcoMonitor] -


Rok po katastrofálním výbuchu v chemické továrně dochází v Číně velmi často k dalším haváriím, napsala agentura Reuters. Před rokem se v důsledku výbuchu dostaly karcinogenní chemikálie do řeky Songhua. Kontaminovány byly vodní zdroje milionů lidí a znečištění se rozšířilo i do sousedního Ruska.

"Každé dva nebo tři dny dojde v Číně k ekologické havárii," řekl podle Reuters na tiskové konferenci Pan Yue, zástupce ředitele čínského Státního úřadu pro ochranu životního prostředí. "Měli bychom tomuto problému věnovat více pozornosti. Musíme se probudit," dodal.

Obrovská katastrofa, ke které došlo následkem havárie v chemické továrně, loni stála místo ředitele Státního úřadu pro ochranu životního prostředí a vyvolala řadu změn v čínském přístupu k ochraně přírody. Místní úřady tehdy únik látek oznámily až po několika dnech. Během letošního roku Státní úřad pro ochranu životního prostředí založil nové pobočky, které mají za úkol monitorovat a vyšetřovat potenciální rizika, a snažil se zpřísnit proces posuzování vlivů na životní prostředí. V této oblasti také došlo ke zvýšení státních výdajů. <> Pan Yue však tvrdí, že úřad musí mít silnější pravomoce. Pak teprve bude moci účinněji pracovat. "Je potřeba vybudovat transparentní informační systém v oblasti životního prostředí," prohlásil podle agentury Reuters. Na jeho slova reagovala organizace OECD. Náměstek generálního tajemníka Kiyo Akasaka uvedl, že snahám chránit životní prostředí chybí účinnost a hospodárnost. Doporučil Číně posílit v oblasti životního prostředí demokracii, nezatajovat informace a podporovat participaci občanů, například pomocí poradenských linek."

Podle článku Lindsay Beckové z agentury Reuters na serveru PlanetArk ze dne 10. 11. 2006

Hanka Hermová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz