Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Města mohou bojovat o titul Město stromů

20. 2. 2007 - BRNO [Nadace Partnerství - Strom života]

Nadace Partnerství vyhlašuje ve spolupráci s městem Strakonice druhý ročník soutěže o titul Město stromů. Vítězi bude kromě symbolického žezla předán i šek v hodnotě 50 tisíc korun na realizaci osvětové kampaně. Své návrhy mohou obce zasílat nejpozději do 5. června. Program Strom života třetím rokem podporuje společnost Skanska, která na něj v letošním roce věnuje 7 milionů korun.

„Soutěž Město stromů vyhlašujeme teprve druhým rokem, ale i za tuto krátkou dobu máme příznivé ohlasy na zlepšení kvality života ve městě, vztahy v místní komunitě nebo zvýšení atraktivity města pro návštěvníky a turisty. Město stromů navíc může být vhodným doplňkem aktivit připravovaných v rámci Národní sítě zdravých měst," vypočítává přínosy kampaně Mirka Drobílková z Nadace Partnerství. Přihlášky do soutěže přitom mohou posílat všechny obce o minimální velikosti obce s rozšířenou působností (tj. obce III. typu). O vítězi rozhodne odborná porota v průběhu června.

Současným Městem stromů je Kroměříž, kde se od loňského podzimu koná celá řada aktivit zaměřených na téma zeleně. Obyvatelé se tak mohou účastnit četných výsadeb stromků, výstav, koncertů, soutěží, besed apod. „Snažíme se otevřít lidem oči, aby vnímali své bezprostřední okolí a hodnotu, kterou v něm stromy vytváří. A to se nám, věřím, daří. Ohlas na kampaň je mezi lidmi pozitivní a určitě nelitujeme, že jsme se do ní zapojili,“ říká místostarostka Kroměříže – Města stromů 2006/7.

Program Strom života Nadace Partnerství se nedávno připojil k celosvětové kampani OSN s názvem Miliarda stromů pro Zemi. Právě takové množství stromů má být v roce 2007 na celé planetě vysazeno. „Vysazené stromy nejen pohlcují CO2, ale také pomáhají lépe zvládat povodně či dlouhá období sucha. Strom je navíc jasným symbolem, který dokáže lidi přimět, aby si více všímali životního prostředí. Proto jsme se k výzvě OSN připojili s tím, že vysázíme v letošním roce nejméně 10 tisíc stromů. Věříme, že tento závazek se nám podaří naplnit i ve spolupráci s novým držitelem titulu Město stromů," dodává Drobílková. K celosvětové kampani se u nás přidalo například Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo školství nebo město Příbram. Díky kampani Město stromů snad přibudou i další.

Myšlenka ekologicko-osvětového projektu Město stromů vznikla v návaznosti na aktivity města Strakonice, které zasvětily rok 2004/2005 stromům a městské zeleni. Společnou snahou nyní je šířit tuto myšlenku i do dalších měst České republiky. V průběhu jednoho roku se ve vítězném městě uskuteční celá řada aktivit – výstav, soutěží, společenských akcí i konkrétních realizací, které přispějí k obnově a rozšíření zelených ploch ve městě.

Kontakt: Mirka Drobílková, Nadace Partnerství, tel.: 515 903 125, e-mail: mirka.drobilkova@ecn.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz