Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plzeň hostí mezinárodní konferenci o africkém kontinentu

20. 4. 2007
Tomáš T. Kůs [Econnect] -


-Foto Cultura Africa: Vystoupení na zámku Čečovice- Ve dnech 27. a 28. dubna 2007 se v prostorách přednáškového sálu Západočeského muzea v Plzni uskuteční druhý ročník mezinárodní konference VIVA AFRICA 2007. Na konferenci se objeví afrikanisté z řady domácích univerzit ale i přednášející z Nizozemí, Francie, Itálie, Německa, Finska i Slovenska. Tradicí se také stává bohatý doprovodný kulturní program.

Organizátoři již druhého ročníku mezinárodní konference VIVA AFRICA, Katedra antropologie ZČU a občanské sdružení Cultura Africa, očekávají i pro tento rok příspěvky a diskuse, které by měli přinést celou řadu nových poznatků.

V letošním roce bude novinkou nebývalá účast zahraničních lektorů

Úspěch loňského ročníku přitáhl kromě kapacit z českých odborných kruhů pozornost řady odborníků z Itálie, Německa, Finska, Nizozemí a Slovenska. Konference je dle organizátorů svou povahou vhodná jak pro studenty středních a vysokých škol, tak i pro širokou veřejnost.

Prof. Ivo T. Budil, ředitel katedry Antropologie Západočeské univerzity, pod jehož záštitou se konference koná, vysvětluje: „Konference představuje pokus institucionalizovat každoroční interdisciplinární setkávání českých a zahraničních afrikanistů, jazykovědců, antropologů, historiků či politologů, kteří se z různých úhlů pohledu zabývají subsaharskou Afrikou.“

Konference Viva Africa 2007 je součástí rozsáhlejšího badatelského projektu afrikanistického zaměření. „Akce má mimo jiné sloužit k prezentaci výsledků původního vědeckého výzkumu doktorandů studijního oboru Etnologie, kteří se na Katedře antropologie Fakulty filozofické ZČU věnují pod odborným vedením různým afrikanistickým tématům a teritoriálním studiím afrických regionů, jakými jsou například Etiopie, Keňa či západní Afrika,“ doplňuje Budil.

Cílem organizátorů a garantů je tedy vytvořit novou tradici, která v České republice vzhledem k naléhavým problémům a výzvám, které jsou s „černým kontinentem“ spojovány, stále citelně chybí a přispět tak k plnohodnotnému zakotvení afrikanistických studií na akademické půdě. Konečným výstupem mezinárodní konference bude sborník příspěvků z konference, který bude publikován ke konci roku.

Součástí konference je i doprovodný kulturní program

V sobotu 28. dubna od 20 hodin vystoupí v hudebním klubu Buena vista Club v Kollárově ulici kapely Limpopo a Free State ze stejnojmenných provincií Jihoafrické republiky. Jejich energická show slibuje spojení tradičních i moderních rytmů jižní Afriky. Sobotní večer doplní také absolventi kurzu afrického tance, který v Plzni vedla Silvie Masika z Keni. Představí hudebně-taneční performanci na motivy keňského příběhu zvaného "Akhuri".

Další součástí doprovodného kulturního programu je výstava afrických maleb umělců Asaph Batecereza a Job Mugisha z Ugandy. Vernisáž k výstavě proběhne 27. dubna od 19 hodin ve výstavních prostorách Francouzské aliance v Plzni na Náměstí republiky a bude otevřena až do 10. května.

Tomáš T. Kůs

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

Tomáš T. Kůs

Autor je externím redaktorem Econnectu.

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz