Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Veverky a kosi se dnes vrátili do přírody

23. 5. 2007 -, ČSOP/Econnect

-foto-
-foto-
Dnes byly ze záchranného programu vysazeny do přírody dvě veverky a čtyři kosí mláďata. Jde další z mnoha zvířat, kterým se dostalo pomoci ve stanicích pro handicapované živočichy. Kosáčata dostala navíc vysílačky, takže bude možné na internetu pozorovat jejich další osudy.

Tři z kosů mají miniaturní vysílačky a ochranáři chtějí sledovat, jak úspěšný bude jejich návrat do přírody. Na internetových stránkách ČSOP můžete sledovat káně, sovu pálenou a tři ježky. Teď k nim přibudou i kosi. Sledování pomocí vysílačky se nazývá telemetrie. V biologických vědách se používá především ke sledování pohybu a polohy živočichů. Je tak možné zvíře sledovat a mapovat jejich aktivity aniž by bylo nutné pohybovat se v jeho blízkosti a tím ho rušit.

Veverky se do stanice pro handicapované živočichy dostaly v polovině března. Šlo o kojence, které shodila z hnízda silná vichřice. Bohužel jedna z veverek měla těžká zranění páteře, kterým podlehla. V záchranné stanici ve Vlašimi je krmili sušeným mlékem injekční stříkačkou. Jakmile byly veverky z nejhoršího venku, tak putovaly do voliéry v zahradě. Tam už se začaly připravovat na pobyt ve volné přírodě – dostávaly přírodní stravu, kterou se normálně živí a navíc k nim byl omezen přístup, aby si nezvykly na člověka.

Za loňský rok záchranné stanice svazu ochránců přírody přijaly celkem 167 veverek, z toho se podařilo zachránit 96.

Kosáčata pocházejí také ze zničeného hnízda. Naštěstí byla nalezena už docela velká a ve stanici strávila jen pár dní. Navracení mláďat do přírody je vždy velmi problematické. Čím déle jsou v péči člověka, tím obtížněji se pak zapojují zpět do přírody. Návrat mladých kosů do volné přírody můžete sledovat i vy a to na internetových stránkách www.zvirevnouzi.cz .

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz