Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Studenti uspořádají fairtradový den

21. 6. 2007
-red- [Člověk v tísni / Econnect] -


Balíčky čaje, čokolády a kávy se značkou Fair trade zaplní v pondělí 25. června osmileté gymnázium Open Gate - Boarding School v Babicích. Na konec školního roku studenti připravili projektový den na téma Fair trade - spravedlivý obchod.

Gymnázium Open Gate je jednou z deseti českých škol zapojených do mezinárodního projektu Světová škola. Díky němu se studenti během školního roku věnovali ve volitelném semináři celosvětovým problémům jako například globalizace, lidská práva nebo pomoc v rozvojových zemích. Projektový den naváže na vědomosti získané během seminářů.

Studenti kvarty z Open Gate - Boarding School se na základě průzkumu uskutečněného v jejich škole rozhodli představit svým spolužákům téma fair trade - způsob obchodování, při kterém výrobci zaručují svým zaměstnancům minimální mzdu a důstojné pracovní podmínky. Studenti v několika dopoledních seminářích představí řadu různých aktivit, mezi nimiž nebude chybět ochutnávka fairtradové čokolády a kávy nebo možnost shlédnout filmy s tématikou spravedlivého obchodu. Studentské semináře budou na Open Gate probíhat od 8 do 12 hodin, promítání filmů a ochutnávka potravin večer od 19 do 21:30.

Mezinárodní projekt Světová škola funguje již druhým rokem a v České republice jej vede společnost Člověk v tísni. "Hlavními tématy projektu jsou fair trade, lidská práva a klimatické změny. Do tříletého projektu je zapojeno šest zemí Evropské unie a Thajsko. Po splnění daných kritérií budou moci školy zapojené do projektu získat stejnojmennou certifikovanou značku," říká Petra Skalická ze společnosti Člověk v tísni. První rok projektu tři pilotní školy z České republiky zakončily takzvaným školní auditem. V něm školy zmapovaly, jak si vedou v uvedených oblastech. Na základě zjištěných informací se učitelé i žáci rozhodli, jak budou dále s vybranými tématy pracovat. Ke třem pilotním školám se v druhém roce projektu přidalo dalších sedm.

"Podobně jako studenti na českých školách pracují i žáci ze zahraničí. Na stejné téma jako v Babicích se například zaměřili studenti jedné z rakouských škol, kteří zjišťují, zda tamější kavárny nakupují kávu vyrobenou na principu spravedlivého obchodu," dodává Skalická.

Součástí projektu Světová škola, který je financován z prostředků Evropské komise, j! e i možn ost výměny informací mezi žáky i učiteli ze škol zapojených do projektu. Žáci spolu mohou komunikovat na tematicky zaměřených chatech, kde probírají například témata jako fair trade nebo lidská práva.
-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz