Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skauti byli oceněni za pomoc druhým

26. 6. 2007 -, Econnect / Junák

-foto-
-foto-
Skauti získali jednu z jedenácti křišťálových cen Ď 2007. Tato cena je každoročně udělována jako poděkování organizacím, které podporují kulturní a charitativní projekty v České republice. Junák tuto cenu získal za dlouholetou podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně, pro kterou již devět let organizuje humanitární projekt Kapka. Díky Kapce přibylo na konto nadace doposud téměř 5 000 000 korun.

„Vážíme si ocenění, které se prostřednictvím této ceny dostalo tisícům mladých lidí, kteří se Kapky v uplynulých letech zúčastnili. Dobrovolná účast na aktivitách s podobnými cíli je vede k postupnému přebírání spoluzodpovědnosti za společnost, v níž žijí, což je jeden ze základních pilířů skautingu,“ pronesl při převzetí ceny nový starosta Junáka Josef Výprachtický.

Na skautské humanitární akci Kapka, kterou pořádá Junák ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně, se podílí téměř tisícovka dobrovolníků z řad skautů ve věku od patnácti do třiceti let. Dohromady odpracují cca 8 tisíc hodin při umývání skel automobilů na benzinových pumpách. Skauti se sbírky účastnili letos již podeváté, loni se podařilo získat 900 422 korun.

Slavnostní ceremoniál s předáváním cen Ď 2007 letos již po sedmé uspořádal autor projektu ocenění Richard Langer společně s Kolegiem pro vyjádření díků českým mecenášům a Národním divadlem v Praze. Na cenu bylo letos nominováno sto dvacet mecenášů z České republiky. Starostovi skautů Josefu Výprachtickému předával cenu přímo předseda správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně Vladimír Koza.

Kromě Junáka si cenu odnesla Komerční banka a Unipetrol za podporu Národního divadla, Nowako za podporu ZOO Praha či čeští vojáci ze zahraničních misí za podporu aktivit Stonožkového hnutí paní Běly Jensen.

Ceny Ď - jako "dík" - uděluje každým rokem pěti až desetičlenné Kolegium pro vyjádření díků českým mecenášům za podporu kultury a charity. Členy Kolegia jsou osobnosti světa kultury a charity v České republice, každý se specializací na jeden obor kulturní nebo charitativní činnosti.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz