Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Bulharská policie nutí blogery, aby cenzurovali svoje vlastní blogy

7. 8. 2007
Tomáš Tetiva [Econnect] -


-Karikatura z roku 1847- Bulharská policie vyvíjí nátlak na bloggery, aby přestali psát o současné vlně environmentálních protestů. Web designer Michel Bozgounov, který je zaměstnanec organizace BlueLink, jež patří do sítě Association for Progressive Communications (APC) stejně jako Econnect, byl vyslýchán policií a bylo mu “přátelsky” doporučeno, aby se přestal věnovat blogování o ekologických aktivitách.

“Michel Bozgunov byl varován, aby nepublikoval prostřednictvím svého blogu žádné informace o nadcházejících nepovolených environmentálních protestech (flash mobs) na podporu přírodní rezervace Strandja. Tuto praxi považujeme za porušení ústavního práva občanů na svobodu projevu,” uvedli v prohlášení zástupci organizace BlueLink.

Během výslechu byl Michel Bozgunov konfrontován s vyšetřovacím spisem, který na jeho aktivity vede Národní služba pro boj s organizovaným zločinem, jedna z bulharských tajných služeb.

“Svoboda projevu a další ústavní práva jsou zakotvena v ústavě a patří mezi základní lidská práva. Proto považujeme aktivity tajné služby v tomto případě za přímé porušení článku 37, 38 a 39 bulharské ústavy a nebezpečný precedent pro neodůvodněné porušování lidských práv,” uvedli zástupci BlueLink.

Informační síť pro občany BlueLink vznikla, aby podporoval používání internetu a informačních technologií pro posilování občanské společnosti, demokracie a ochranu přírody. Michel Bozgunov pracuje pro BlueLink od roku 2004. Jako člen APC informoval BlueLink všechny své partnery po celém světě o nátlaku bulharské policie a inicioval kampaň proti porušování svobody projevu na internetu, viz http://freenet.bluelink.net/.

Tomáš Tetiva

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

Tomáš Tetiva

Autor je redaktorem Econnectu. Zaměřuje se na oblast kultury, globalizace a zodpovědnosti korporací.

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz