Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hudební hvězdy nahrály album na podporu kampaně na záchranu Dárfúru

7. 8. 2007 -, Econnect/AI

Tři desítky hvězd světové hudební scény včetně U2 či R.E.M. podpořily Amnesty International a nahrály pro ni dvojalbum s názvem Make Some Noise. Výtěžek z prodeje bude věnován činnosti Amnesty International na obranu lidských práv a především kampani na záchranu Dárfúru.

V České republice bylo album vydáno dne 25. června 2007 ve spolupráci s Warner Music Czech Republic. U2, Green Day, Avril Lavigne, R.E.M., Christina Aguilera a řada dalších nahráli exkluzivní album skladeb Johna Lennona, které projektu věnovala Yoko Ono. V nové úpravě se objeví evergreeny včetně Imagine nebo Give Peace A Chance.

„Jsme nadšeni příležitostí využít písně Johna Lennona v boji za lidská práva. Doufáme, že hudba přivede k respektu k lidským právům novou generaci,“ uvedla generální tajemnice Amnesty International Irene Khan.

Amnesty International zároveň s albem vydává globální petici na pomoc Dárfúru. Každý tak může vyzvat súdánskou vládu, aby zastavila útoky na civilní obyvatelstvo a umožnila rozmístění mírových jednotek, které se postaví brutálnímu násilí v oblasti. K petici je možné se připojit na www.amnesty.org/noise, text najdete také na konci tohoto článku.

Čtyři roky trvající konflikt v súdánském Dárfúru si vyžádal přes 200 tisíc lidských životů a donutil 2,5 milionu mužů, žen a dětí opustit jejich domovy. Jsou vystaveni velkému utrpení, ozbrojeným útokům a sexuálnímu násilí.

Klíčová fakta o západosúdánském Dárfúru

Čtyři roky trvající konflikt v Dárfúru si vyžádal více než 200 000 obětí. Více než 2,5 milionu lidí bylo nuceno opustit svůj domov. Zbraněmi milic džandžauí podporovaných vládou i súdánských ozbrojených sil jsou vraždy, znásilňování, drancování a nucené vysidlování.

Za masivní porušování lidských práv jsou zodpovědné i ozbrojené opoziční skupiny. Mezi červnem 2006 a lednem 2007 bylo zabito 12 humanitárních pracovníků – více než ve dvou předchozích letech dohromady.

Útoky na humanitární pracovníky a konvoje přivážející materiální pomoc pokračují. Konflikt se nyní šíří do sousedního Čadu, kde milice džandžauí a místní ozbrojenci beztrestně napadají civilisty.

Přítomnost vojáků Africké unie poskytuje civilistům určitou ochranu, ale logistická a finanční omezení brání tomu, aby masové vraždy a vysidlování definitivně skončily.

Súdánská vláda nedokázala naplnit rezoluce Africké unie a Spojených národů včetně rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1706 z roku 2006 a stále se brání plnému zapojení spojených mírových sil Africké unie a Organizace spojených národů.

Satelitní snímky dokazující ohrožení Dárfúru si můžete prohlédnout na stránkách jedinečného projektu Eyes on Darfur.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz