Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vědecká studie dokazuje správný směr v ochraně ptáků v EU

10. 8. 2007 - BRATISLAVA/PRAHA [Econnect / Slovenská ornitologická spoločnosť / BirdLife Slovensko]

-Orel mořský (Haliaeetus albicilla)-
-Orel mořský (Haliaeetus albicilla)-
Renomovaný vědecký časopis Science dnes uveřejnil analýzu organizace Birdlife International, podle které směrnice EU o ptácích měla za dosavadní dobu účinnosti podstatný přínos pro ochranu nejohroženějších druhů ptáků Evropy a zpomalila jejich další úbytek. Průkopnická odborná studie dokazuje, že směrnice o ptácích výrazně pomohla nejhroženějších druhům ptáků vyhlašováním ptačích oblastí (Special Protection Areas, SPAs).

Směrnice o ptácích byla přijata v roce 1979. V současnosti je závazná pro všechny státy EU a nařizuje zvláštní ochranná opatření týkající se mnoha chráněných druhů.

Studie analyzuje vývoj v původních 15 členských státech, pro které byly dostupné dostatečné informace. Populace nejohroženějších druhů ptáků se oproti jiným druhům zvyšují a ohrožené druhy ptáků jsou na tom lépe v zemích EU než v nečlenských státech.

Hlavní autor studie Dr. Paul Donald působí v RSPB - Královské společnosti pro ochranu ptactva, která je partnerskou organizací Birdlife ve Velké Británii. Dr. Paul Donald řekl: "Za 25 let pomohla směrnice zabezpečit řádnou ochranu těch druhů, kterým hrozilo vyhynutí nejvíce. Dnes můžeme říct, že tato ochrana byla očividně účinná."

Kolpík bílý, orel mořský a orel iberský jsou jasnými důkazy tohoto úspěchu. Bez směrnice o ptácích a snahy vlád a ochránců přírody o její realizaci, by tyto ptáci už nemuseli v Evropské unii žít.

Organizace BirdLife doufá, že tento vědecký důkaz správnosti přístupu v legislativě EU zvýší úsilí vlád, aby jednali v souladu se směrnicí o ptácích a to zejména v nových členských státech EU.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz