Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Třetí pól zve na debaty o klimatických změnách

30. 10. 2007
-red- [Econnect] -


-foto- Kino Aero připravuje na začátek listopadu přehlídku filmů o klimatických změnách Třetí pól. Kromě promítnutých filmů budou diváci přizváni k debatám po jednotlivých filmech a k jedné ústřední panelové debatě týdeníku Respekt a internetového portálu Econnect – Spory o klima aneb komu patří Nobelova cena míru?

Kino Aero nad rámec již pozvaných hostů k debatám oslovilo i politiky napříč politickým spektrem – ať už k samotné účasti na debatě či k písemnému vyjádření jejich názoru na klimatické změny. Přestože někteří již svůj názor oficiálně vyjádřili v médiích nejen českých, otázka klimatických změn je obor nesmírně dynamický a změny názorů by nemusely být výjimečné. Proto kino Aero odeslalo několik dopisů zástupcům politických stran, presidentu Václavu Klausovi nebo bývalému presidentovi Václavu Havlovi, s výzvou k účasti na debatě a vyjádření jejich postoje ke klimatickým změnám.

„Festival filmů o klimatických změnách Třetí pól chápeme jako místo setkání různých názorů, proto bychom rádi dali možnost vyjádřit se nejen filmům, ale také divákům a politicky činným lidem,“ komentuje odesílání dopisů na poště Tomáš Tetiva, spoluorganizátor přehlídky.

K odeslaným dopisům byl přiložen dřevěný teploměr, jeden z ústředních symbolů grafiky přehlídky Třetí pól a v neposlední řadě praktický pomocník v diskusi, zda se klimatické změny opravdu dějí. Pozvání k debatám již přijala řada osobností, jejich výčet naleznete v programu přehlídky.

PROGRAM PŘEHLÍDKY TŘETÍ PÓL S PŘEHLEDEM DEBAT A HOSTŮ

čt 1.11.
18:00 ZTRACENÁ ROVNOVÁHA (Out of Balance) - debata: Marek Vaculík (Glopolis) + Martin Froněk (Liberální institut) + sociální a kulturní ekolog Ivan Rynda (Univerzita Karlova)

20:30 NUFF GLOBAL: LEDNICE a další krátké filmy festivalu

pá 2.11.
18:00 DRSNÝ DOPAD (Crude Impact) - debata: režisér dokumentárních filmů Martin Mareček + Martin Skalský, který působil v Ázerbajdžánu jako pozorovatel organizace Bankwatch

20:30 11. HODINA (11th Hour) - debata: filosof Erazim Kohák (Univerzita Karlova) + bývalý ministr životního prostředí Ivan Dejmal (SZ)

so 3.11.
16:00 NEPŘÍJEMNÁ PRAVDA

18:00 VELKÝ PODVOD S GLOBÁLNÍM OTEPLOVÁNÍM (The Great Global Warming Swindle)

20:00 Panelová debata týdeníku Respekt a internetového portálu Econnect – Spory o klima aneb komu patří Nobelova cena míru?
Hosté: klimatolog Ladislav Metelka (Český hydrometeorologický ústav), poradce prezidenta Petr Mach (Centrum pro ekonomiku a politiku), koordinátor klimatické kampaně Greenpeace Jan Rovenský, zastupitel hl.m. Prahy za SZ Petr Štěpánek, senátor za ODS Miroslav Škaloud

22:30 DEN POTÉ (The Day After Tommorow)

ne 4.11.
18:00 11. HODINA (11th Hour)

20:30 ZTRACENÁ ROVNOVÁHA (Out of Balance)

Přehlídka se koná za podpory Státního fondu životního prostředí | www.sfzp.cz a mediální podpory Respekt a portálu Econnect.

-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Občanská společnost - návod k použití
Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz