Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Výstava barmských politických karikatur putuje do Brna

22. 11. 2007
Christoph Amthor [Burma Center Prague] -


Barmské centrum Praha (Burma Center Prague) spolu se sdružením Nesehnutí pořádá vernisáž barmského kresleného humoru dne 10. 12. v Místo Galerii v Brně. V průběhu večera bude uveden krátký dokumentární film o situaci v Barmě.

Dne 10. prosince 2007 slaví Všeobecná deklarace lidských práv Spojených národů 59. narozeniny. Mezinárodní svátek není však jenom důvod k radosti, ale i k výzvám na adresu některých států a jiných nestátních aktérů. Ačkoliv se jedná o vážné kauzy, máme tak příležitost se s čistým svědomím zasmát, a pravě to nám umožňuje dílo barmského karikaturisty Harn Lay na výstavě, která se brzo stěhuje z Prahy do Brna.

Při příležitosti vernisáže se uskuteční jak beseda, kde členové organizace Barmské centrum Praha budou mluvit o situaci v Barmě, tak promítaní krátkého filmu, který shrnuje vzácné amatérské nahrávky o nedávných protestech v Barmě.

Vernisáž se koná v pondělí, 10. 12. 2007, v 20 hodin v Místo Galerii v Brně, která se nachází v podkroví Skleněné louky v ulici Kounicová 23. Výstava bude dostupná do konce roku. Do 30. prosince bude ještě v Kulturním centru zahrada v Praze.

Výstava se uskutečňuje ve spolupráci s občanským sdružením Nesehnutí se sídlem v Brně a za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Christoph Amthor

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

Christoph Amthor

autor je spoluzakladatel organizace Barmské centrum Praha (Burma Center Prague, o.p.s.)

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz