Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nobelovu cenu za mír získala poprvé Afričanka

8. 10. 2004
[BBC] -


Letošní Nobelovu cenu za mír získala keňská ekologická aktivistka Wangari Maathaiová. Náměstkyně keňského ministra pro životní prostředí se tak stala první africkou laureátkou Nobelovy ceny za mír.

Wangari Maathaiová před dvaceti sedmi lety začala bojovat za ochranu životního prostředí v rodné Keni. V Nairobi tehdy založila hnutí s názvem "Zelený pás" a jeho členové vysázeli v různých částech Afriky více než 30 milionů stromů.

Za kampaň proti kácení afrických lesů byla několikrát uvězněna. Maathaiová v roce 1998 protestovala proti projektu luxusních obytných domů v Keni, kvůli němuž se měly vykácet stovky akrů lesa. Byla tehdy zatčena a na svobodu se dostala až po mezinárodní kampani za její propuštění.

Zásluhy Wangari Maathaiové ocenil před dvěma lety keňský prezident Mwai Kibaki, když ji jmenoval náměstkyní ministra pro životní prostředí.

Předseda Nobelova výboru, Ole Danbolt Mjoes, zdůraznil, že je to poprvé, co se výbor při udělování Nobelovy ceny zaměřil na aktivity spojené s ochranou životního prostředí.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Informační partneři Zpravodajství ECN
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz