Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ročně umírá 11 milionů malých dětí kvůli léčitelným nemocem

8. 10. 2004
[Radio Praha] -


Každý rok umírá na planetě 11 milionů dětí mladších pěti let kvůli léčitelným nemocem, jako jsou průjem nebo bronchitida. Běžnými prostředky a s nevysokými náklady by mohly být zachráněny miliony dětských životů, uvedl Dětský fond OSN (UNICEF) ve zprávě, kterou uveřejnil v New Yorku.

mohly být zachráněny miliony dětských životů, uvedl Dětský fond OSN (UNICEF) ve zprávě, kterou uveřejnil v New Yorku. Podle dokumentu je ohrožen cíl snížit do roku 2015 dětskou úmrtnost o dvě třetiny ve srovnání s rokem 1990. V zemích na jihu Afriky, v Iráku a v postsovětských zemích dětská úmrtnost dokonce roste. Česko bylo v roce 2002 mezi několika zeměmi, v nichž úmrtnost dětí byla třetí vůbec nejnižší.

OSN stanovila jako cíl snížit úmrtnost dětí mladších pěti let o průměrně 4,4 procenta ročně v období 1990 až 2015. Devadesát zemí, z nich 53 rozvojových, se podle fondu ubírá správnou cestou. Jsou mezi nimi latinskoamerické země či země karibské oblasti.

Stanoveného cíle dosáhlo několik zemí, například skandinávské země, Singapur, Japonsko, Německo, Jižní Korea, Nizozemsko či Řecko. Do této skupiny fond zařadil i ČR.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Informační partneři Zpravodajství ECN
Související odkazy
  • UNICEF
  • -

    Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
    Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
    Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz