Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sdružení Surya zve na aukci výstavy Malý Tibet

17. 3. 2008
-red- [Econnect/Surya] -


Sdružení Surya zve všechny zájemce na benefiční výstavu fotografií spojenou s aukcí fotografií a jedinečných předmětů z oblasti Zanskar a Ladakh (severní Indie). Vystavené fotografie pocházejí z let 2005 - 2007 a byly pořízeny členy Občanského sdružení Surya. Ukazují především život a radosti těch nejmenších mezi obyvateli nejvyšších hor světa, zároveň zaznamenávají průběh projektu stavby solární školy.

Projekt Sluneční školy probíhá ve spolupráci s místními organizacemi Himalayan Buddhist Culture Association a Gonporangjon Culture Association. Nízkoenergetická solární škola pomůže zajistit celoroční výuku pro 50 dětí v oblasti údolí Lung Nag, kde v současné době dosahuje negramotnost 90%. Na stavbě školy i na průběhu výuky se podílejí jak dobrovolníci a odborníci z Evropy, tak místní obyvatelé. Tato forma spolupráce umožňuje vzájemné předání mnoha odborných znalostí, které mohou být využity pro budoucí rozvoj vesnice.

Dodnes proběhly v rámci projektu následující aktivity: výběr pozemku pro stavbu školy, pořízení materiálu a jeho doprava, úspěšné zprovoznění skleníku jako zkušební konstrukce, zahájení stavebních prací (včetně dokončení základů) a spuštění celoroční výuky v provizorních prostorách. Nyní zbývá zajistit především dokončení vlastní stavby školní budovy, její vybavení a zahájení kontinuální výuky, včetně vyškolení evropských lektorů a místních učitelů.

Pokud chcete podpořit výstavbu školy, jste zváni ve středu 19.3.2008 v 18 hod do Galerie Divadla Hybernia. Dražební číslo je v hodnotě 200 Kč. Více informací o tom, jak můžete podpořit občanské sdružení Surya (například symbolickou adopcí školáka) najdete na www.suryaschool.org.

-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Občanská společnost - návod k použití
Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -
Související odkazy
 • Sdružení Surya
 • Související články

  O Autorech

  -red-

  (Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

  -

  Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
  Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
  Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz