Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zájem Čechů pomoci Barmáncům postiženým cyklonem je velký

9. 5. 2008
[Radio Praha / Econnect] -


Zájem Čechů pomoct obyvatelům cyklonem postižené Barmy je podle vedoucího humanitární sekce společnosti Člověk v tísni Marka Štyse velký. Jen na sbírku SOS Barma, kterou vyhlásil Člověk v tísni v pondělí, už lidé přispěli více než milionem korun. Pomoc vybírají i další organizace.

Například ADRA již dala dohromady přes čtvrt milionu korun. České ministerstvo zahraničních věcí vyčlenilo pět milionů korun. Česká pomoc by k lidem neměla putovat prostřednictvím tamního režimu, ale partnerských organizací, které působí na místě. Junta v pátek podle OSN zabavila veškerou potravinovou i technickou pomoc, kterou obětem poslal Světový program pro výživu (WFP), barmské úřady to ale popřely.

Člověk v tísni chce pomoc dostat k Barmáncům přes místní nerežimní organizace, s nimiž dlouhodobě spolupracuje, a přes partnerskou mezinárodní organizaci. Společnost se zabývá situací v Barmě od poloviny 90. let. Podporuje mimo jiné rodiny politických vězňů a pořádá stáže v ČR pro mladé barmské aktivisty. Proud pomoci do Barmy má kontrolovat koordinátor společnosti Ondřej Zapletal, který čeká v thajském Bangkoku na vízum do Barmy.

Jak pomoci lidem v Barmě?

Na veřejnou sbírku SOS Barma, vyhlášenou společností Člověk v tísni, je možné přispět posláním dárcovské zprávy ve tvaru „DMS BARMA“ na číslo 87777 nebo přímo na konto sbírky SOS Barma 836 836 836 /0300 u ČSOB.

Prostřednictvím organizace Adra je možné pomoci zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS ASIE na číslo 87777 či finančním darem na účet číslo 99619961/0300, v.s. 444.

Finanační sbírku na pomoc Barmě vyhlásila také Charita ČR, finanční dary je možné zasílat na účet 22770022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 121. Je možné také odeslat dárcovskou sms ve tvaru DMS CHARITABARMA na číslo 87777.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Informační partneři Zpravodajství ECN

Související články

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz