Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Barmské centrum zve na shromáždění na podporu obětí cyklónu

15. 5. 2008
-red- [Econnect/Barmské centrum] -


Organizace Barmské centrum Praha, o.p.s. koná v sobotu dne 17. května 2008 od 15 do 17 hodin akci na podporu obětí cyklónu v Barmě. Veřejné shromáždění se uskuteční na Staroměstském náměstí v Praze u sochy Mistra Jana Husa. Další akce pořádaná ve spolupráci s Barmským centrem Praha se uskuteční rovněž v sobotu ve Vyškově na Moravě.

Barmské centrum Praha se tak připojí k celosvětové kampani, která apeluje na vlády, aby neprodleně hledaly účinnější způsoby pomoci barmské populaci při řešení následků cyklónu Nargis. Několik mezinárodních humanitárních organizací, které již v Barmě pomáhají, potvrdilo, že se v sobotu k naší akci připojí a využijí ji k propagaci svých cílů a vybírání příspěvků.

Ti obyvatelé Barmy, které cyklón Nargis postihl, velice naléhavě potřebují mezinárodní pomoc. Barmský vojenský režim však omezil dodávky pomoci do té míry, že bezprostředně hrozí epidemie nemocí a hlad. Cyklón zemi zpustošil již před dvěma týdny, avšak pomoc zatím přichází po kapkách. Nejméně 1,5 milionu lidí hrozí smrt, pokud se jim
nedostane rozsáhlé a razantní pomoci. Svět nečinně přihlížel, když ve Rvandě zemřelo 800 000 lidí, a neměl by se stejně nečinně dívat, jak barmský vojenský režim blokuje příliv tak potřebné pomoci obětem cyklónu.

Barmské centrum Praha proto vyzývá Radu bezpečnosti OSN, aby podnikla všechny potřebné kroky k přijetí rezoluce, která by umožnila dodávky pomoci barmskému obvyvatelstvu i bez souhlasu barmské vlády. Kromě
toho je třeba přitvrdit aktuální sankce ve vztahu k obchodní spolupráci mezi barmským režimem a západním světem, a vyvíjet tlak na země, které režim i nadále podporují, jako jsou např. Čína, Rusko, Indie, Thajsko a Jihoafrická republika.

Organizace Barmské centrum Praha je přesvědčena, že pokračujícímu zhoršování se všeobecné situace v Barmě a dalším ničivým krizím lze zabránit pouze změnou režimu. Organizace odmítá současné referendum, které nesplňuje ani ta nejzákladnější demokratická kritéria a které namísto toho barmským diktátorům zaručuje trvalou vládu.
-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti
www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Související odkazy
 • Barmské centrum Praha
 • O Autorech

  -red-

  (Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

  -

  Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
  Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
  Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz