Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí Duha bude dál chránit velké šelmy

28. 7. 2008 - OLOMOUC [Econnect/Hnutí Duha]

Nový dvouletý projekt na ochranu vlků, rysů a medvědů v Beskydech rozjíždí Hnutí Duha. Navazuje tak na dosavadní úspěšnou práci v ochraně velkých šelem. Vzniknou nové informační materiály o velkých šelmách a proběhnou přednášky a besedy pro turisty i místní obyvatele. Obce, hotely, školy a další zájemci o bezplatnou přednášku nebo nové publikace se mohou u Hnutí Duha hlásit už dnes.

„Novým projektem navážeme na dosavadní práci v ochraně vlků, rysů a medvědů. Vydáme nové publikace, uspořádáme množství akcí pro veřejnost a zvýšíme také intenzitu vlčích hlídek – terénního monitoringu, kde budeme spolupracovat s dalšími institucemi a organizacemi. Budeme chránit také migrační koridory všech velkých savců a obnovíme servis pro chovatele ovcí v Beskydech," řekl Miroslav Kutal z Hnutí Duha Olomouc, vedoucí projektu ochrany velkých šelem v Beskydech.

Hnutí Duha bude rovněž důkladně sledovat velké šelmy i případné pokusy o pytláctví. Kromě pokračujícího projektu vlčích hlídek připravuje užší spolupráci se Správou CHKO Beskydy, výzkumnými institucemi a myslivci. Například vzorky trusu a chlupů, které dobrovolníci nebo spolupracovníci Hnutí Duha v Beskydech naleznou, budou podrobeny DNA analýze na lesnické fakultě univerzity ve Zvoleně.

Zvláštní zřetel budou ochránci přírody věnovat pokračující výstavbě v beskydské krajině. Pro ochranu velkých šelem, které obývají stovky kilometrů čtverečních, je zachování průchodnosti volné krajiny nezbytné. Hnutí Duha proto vytipuje důležité tzv. migrační koridory, bude sledovat, jak jsou využívány a prosazovat jejich ochranu. Tyto koridory budou využitelné nejen pro velké šelmy, ale také pro ostatní volně žijící živočichy.

Ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ve Valašském Meziříčí Hnutí Duha příští rok obnoví poradnu pro chovatele ovcí s nabídkou zapůjčení elektrických ohradníků proti útokům vlků. Navrhne také změnu zákona, který zjednoduší administrativu na uplatňování náhrady škod na hospodářských zvířatech při útoku velkých šelem.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

1. 8. 2008

Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz