Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Letní Letná bude letos ve znamení výšek

7. 8. 2008 - PRAHA [Econnect]

Letošní ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který proběhne od 20. srpna do 2. září, představí kromě mnoha dalších několik špičkových souborů, které pracují s akrobacií ve výškách. Hvězdou prvního týdne se stane francouzský soubor Cie Moglice – Von Verx s představením „I look up, I look down“, v němž dvě absolventky proslulé francouzské cirkusové školy Centre National des Arts du Cirque předvádí akrobacii a tanec na svislé stěně čtyři metry vysokého kovovéhu kvádru.

„Výškovou“ štafetu před polovinou festivalu převezme česko-francouzský soubor Décalages založený Seiline Vallée a Salvim Salvatore v roce 2007. Oba umělci se setkali v rámci svého angažmá v Divadle Continuo. Jejich představení „Posedlost“ kombinuje prvky divadla, tance a vzdušné akrobacie na provazové stěně. Vyvrcholením programu celého festivalu se v jeho druhé polovině stane francouzský soubor Les Colporteurs, který do České republiky přijede vůbec poprvé a který patří k nejžádanějším novým cirkusům současnosti.

Ve vlastním chapiteau pro 450 diváků uvede šestkrát představení „Le fil sous la neige (Drát pod sněhem)“, které je založeno na mistrovské akrobacii na visutém laně, respektive ocelových lancích o průměru pouhých 12 milimetrů napjatých ve výšce 70 centimetrů až 6 metrů nad zemí. Na ně se vydává sedm špičkových akrobatů, aby okouzlili diváky devadesáti minutovou podívanou plnou nebezpečí, touhy, poetiky i harmonie.

Kromě těchto souborů nabídne Letní Letná tradiční maratón pohádek až 5x denně (například soubory Buchty a loutky, Teátr Víti Marčíka, Divadlo Minor či ANPU), představení pro dospělé (například divadlo VOSTO5, Krepsko či Jakub Folvarčný) a koncertů (Jablkoň). K velkým zvláštnostem bude patřit hostování španělského kočovného divadla Escarlata Circus pro 80 diváků nebo venezuelského souboru Primate s představením, které kombinuje divadlo, tanec, cirkus a hudbu – především bubnování a vyluzování zvuků na nejrůznější předměty – sudy, popelnice, dřezy, sklenice a také vlastní těla muzikantů. Několikrát se oba tyto soubory objeví na začátku festivalu i v centru Prahy. V druhé polovině zpestří krátkými etudami úvod vybraných představení australská loutkářka a performerka Megan Cameron. Celkově se Letní Letné zúčastní přes 30 divadel, které uvedou přes neuvěřitelných 90 představení.

Festival rozprostře svůj svět z větších či menších cirkusových a divadelních stanů na tradičním místě u Hanavského pavilonu a Kramářovy vily nedaleko zastávky Chotkovy sady. Po celý den zde bude otevřen Kafé a bar Čistá krása. Děti si budou moci zdarma malovat, vyrobit masku či vyzkoušet žonglování.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz