Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vlna solidarity s postiženými Tatrami

24. 11. 2004 - Miroslav Bohdálek, Nadace Partnerství

Už 1,7 milionu korun se shromáždilo na sbírkovém kontě Nadace Partnerství (1) ve prospěch obnovy tatranského lesa, zničeného vichřicí. Včerejší krátká zmínka ve zpravodajství České televize spustila lavinu solidarity, dárcovskou smsku už poslalo přes 60 tisíc lidí. Dnes ve 10.00 zněla přesná čísla: 65 507 DMS, což znamená 1 771 389 Kč.
Peníze jsou určeny do veřejné sbírky, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci se svojí partnerskou Nadací Ekopolis na Slovensku. Nadace Ekopolis založila Fond Tatry, jehož účelem bude podpora trvale udržitelné obnovy Tater pro naše budoucí generace.

Přispět do sbírky můžete velmi snadno – a to přímo ze svého mobilního telefonu formou tzv. dárcovské sms (2). Stačí odeslat sms zprávu ve tvaru DMS TATRY na číslo 8 77 77. Cena této sms je 30 Kč + DPH. Na obnovu Tater přispějete částkou ve výši 27 Kč.

Ředitel Nadace Partnerství ke sbírce řekl:
„Jsme příjemně překvapeni obrovským zájmem veřejnosti a všem děkujeme. Těší nás, že lidé ukázali ochotu podpořit obnovu přírodního bohatství. Nejen humanitární, ale i přírodní katastrofy nás dokáží mobilizovat.
Velkou podporu sbírce vyjádřily i některé firmy tím, že vyzvaly své zaměstnance k zaslání dárcovských SMS. Konkrétně se jedná například o Českou spořitelnu, a. s. nebo Skanska CZ, a. s.
Nadace Partnerství zaregistrovala u Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně sbírku Člověk a krajina, která umožňuje rychlou reakci na přírodní katastrofy. Číslo účtu je 146 8422/0800. Na pomoc městu Litovli po tornádu v červenci 2004 se touto formou podařilo získat 172 633 Kč. Za tyto prostředky město v listopadu 2004 obnovilo velkou část parku a městské zeleně zničené tornádem.

Kontakt:
Miroslav Kundrata, Nadace Partnerství, tel. 542 422 768, miroslav.kundrata@ecn.cz
Miroslav Bohdálek, Nadace Partnerství, tel. 542 422 762, mirek.bohdalek@ecn.cz,
www.nadacepartnerstvi.cz

1) Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující ekologické projekty ve všech regionech České republiky. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership. Od svého vzniku v roce 1991 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 100 miliónů korun už na 1500 projektů nevládních neziskových organizací a obecních úřadů. Nadace je příjemcem příspěvku do nadačního jmění z Nadačního investičního fondu. Od roku 2004 se Nadace Partnerství sloučila s Nadačním fondem Josefa a Petry Vavrouškových.

2) "DMS – Dárcovská SMS" je společným projektem Fóra dárců – organizace pro dárce, usilující o podporu filantropie v České republice – a Asociací provozovatelů mobilních sítí. Cílem projektu DMS je nabídnout nadacím a dalším neziskovým organizacím možnost získávat příspěvky od jednotlivců prostřednictvím mobilního telefonu formou SMS zpráv. Tato služba probíhá na nekomerčním principu.
Stačí odeslat dárcovskou SMS s textem DMS HESLO na číslo 87777. K tarifní ceně za Vaši SMS bude připočtena částka ve výši 30,- Kč + DPH. Z každé DMS bude minimálně 27 Kč převedeno na účet dané neziskové organizace.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související články

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz