Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Karneval Freedom not Fear začíná v sobotu na Štvanici

10. 10. 2008 - PRAHA [Econnect/FnF]

Již tuto sobotu začne od 13 hodin na pražské Štvanici DIY (do it yourself) karneval. Připojuje se k mezinárodní iniciativě Freedom not Fear, v jejímž rámci se bude ve více než dvaceti městech po celém světě souběžně protestovat proti nárůstu kontroly, sledování a represe ve společnosti.

Karneval vypukne na Štvanickém ostrově jednu hodinu po poledni. Představí se kapely Unkilled Worker, Jonestown a Sporto. Před čtvrtou hodinou vystoupí organizátoři z iniciativy Freedom not Fear s projevem a následně se dá celý průvod do pohybu. Po trase přes nábřeží kapitána Jaroše, náměstí Curieových, Pařížskou, Dušní, Dlouhou, Revoluční, Petrské náměstí a ulici na Poříčí se pochod vrátí na své výchozí místo, kde pouliční část protestu završí kapela Iscream Boys.

V devět večer nastane oficiální konec shromáždění a pokud i to bude účastníkům málo, mohou navštívit karnevalové afterparty. Budou se konat v klubu Cross (kapely Goulasch Exotica, HDS Team, DJské sety, infoshop a promítání filmů) a na squatu Milada (soundsystém Cirkus Alien). Na neděli připravuje sdružení Iuridicum Remedium workshop týkající se bezpečnosti na internetu, který proběhne také v klubu Cross.

"Karnevalový průvod chce vyjádřit protest proti zpřísňování bezpečnostní politiky pod záminkou teroristických hrozeb, monitoringu telekomunikací a veřejného prostoru a také nesouhlas s rostoucí komunální šikanou za nesmyslné přestupky. Přidejte se k protestnímu karnevalu! Masky s sebou!" zvou organizátoři.

V neděli večer od 20 hodin proběhne taktéž v klubu Cross workshop na téma Privacy Enhancing Technologies, tedy techniky používaných k zajistění většího soukromí při práci s internetem. Více informací naleznete také na http://www.slidilove.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz