Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Prahou projde multizvučný pochod proti násilí

19. 3. 2009 - PRAHA [Econnect]

Hudební nástroje všeho druhu, ale také píšťalky či pokličky doprovodí v sobotu na cestě Prahou multizvučný průvod Prahou s podtitulem „Dalajláma šlape s náma“. Půjde o první mezinárodní akci, která se uskuteční v rámci Světového pochodu za mír, který s koncem roku obejde celý svět. Podporu této akci projevila už řada významných osobností a organizací, například právě i čtrnáctý dalajáma.

V sobotu 21. března ožije centrum Prahy multizvučným pochodem, který bude apelovat na zbytečné násilí, které se dnes ve světě odehrává. „Hudba je smysluplnější než války, proto uchopme nástroje namísto zbraní a ukažme všem, že hlasy těch, kteří si přejí ukončení válek, nejen té v Iráku, jsou silné,“ vzkázali organizátoři. „Přidejte se ke statisícům lidí z celého světa, kteří si budou v tento den připomínat výročí války v Iráku, jednoho z nejnesmyslnějších konfliktů dnešní doby,“ vyzvala všechny mluvčí Humanistického hnutí, jedné z pořádajících organizací, Dana Feminová a dodala: „Kromě výročí jde také o Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace, který vyhlásilo OSN.“

Začátek akce je v 18 hodin na Můstku. Pochod projde centrem Prahy (okruh přes nám. Republiky, Senovážné nám., Jindřišskou, Vodičkovu, Lazarskou, Národní a 28. října zpět na Můstek). Ihned po pochodu (předpokládaný čas je po 19. hodině) dojde na Můstku ke zformování světelného symbolu míru se zapálenými loučemi, který se poté přemění na symbol nenásilí. Následovat bude společná meditace.

Greenpeace, ADRA, Humanistické hnutí, Česko proti chudobě, to je jen krátký výčet z řady organizací, které se ujaly organizace české části prvního Světového pochodu za mír a nenásilí. Ten během tří měsíců obejde celý svět od Nového Zélandu, kde bude 2. října letošního roku začínat, až po Jižní Ameriku, kde v Argentině v Andách 2. ledna 2010 skončí. Do České republiky dorazí začátkem listopadu, kde jej bude provázet řada významných akcí. Organizátoři plánují na 2. listopadu připravit velký koncert, multikulturní průvod, ale také mezinárodní konferenci či sportovní utkání, vše za přítomnosti významných zahraničních hostů.

Myšlenku Světového pochodu za mír a nenásilí podporují a do jeho organizace se zapojily tyto organizace:

· ADRA
· AFS Mezikulturní programy
· Česko proti chudobě
· Český helsinský výbor
· Educon
· Gender Studies
· Greenpeace
· Humanistické hnutí
· Neziskovky.cz
· OPIM
· ORPA
· Poradna pro uprchlíky


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz