Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Opět po roce pojedou skauti na kole z Plzně do Řezna – potřinácté

6. 5. 2009 - PLZEŇ [Econnect]

Téměř stovka českých a německých skautů, ale i zájemců z neskautské veřejnosti, pojede ve dnech 7.-10. května společně na kole z Plzně do Řezna. Tuto téměř 200 kilometrů dlouhou trasu spojující dvě partnerská města zdolají skauti již potřinácté. Hlavním cílem akce s názvem Hledejme cesty – Verbindung (Er)fahren, ale není jen zlepšení fyzické kondice účastníků, ale hlavně navazování kontaktů s našimi sousedy, výměna zkušeností a odstraňovaní bariér ve vzájemné komunikaci.

Akci pořádají skauti z plzeňského skautského střediska ICHTHYS a němečtí Skauti svatého Jiří z Řezna. Začínat se bude ve čtvrtek 7. května, kdy přijedou do Plzně účastníci z Německa. Pátek a sobota bude věnována společné cestě na kolech z Plzně do Řezna. Čistá doba jízdy by měla být okolo 9,5 hodin. V pátek ráno účastníci vyrazí z areálu ZČU na Borech směrem na Dobřany, Merklín a Kdyni, aby večer dorazili do Furth im Wald a osvěžili se v bazénu. Cyklojízda pak bude v sobotu pokračovat malebným údolím říčky Řezné do Řezna, kde čeští účastníci přespí v hostitelských rodinách. V neděli dopoledne je pro všechny připraven německou stranou pestrý program. Poté akce končí a čeští účastníci se vrací autobusem zpět do Plzně.

Program: čtvrtek 7. 5. příjezd německých účastníků a rozdělení do hostitelských rodin
pátek 8. 5. 8.15 hod. – odjezd od Západočeské univerzity na Borech
13.00 hod. – příjezd do Kdyně, oběd
18.00 hod. – příjezd do Furth im Wald
19.00 hod. – návštěva bazénu
sobota 9. 5. 9.00 hod. – odjezd z Furth im Wald
13.00 hod. – oběd v Rodingu
19.00 hod. – příjezd do Řezna a rozdělení do hostitelských rodin
neděle 10. 5. ráno – program připravený německými účastníky
odpoledne – příjezd českých účastníků do Plzně

„Na této akci je zajímavé, že účastníci přespávají v hostitelských rodinách, což umožňuje blízké setkání Čechů a Němců. Účastníci tak hledají cesty ke vzájemné komunikaci a poznání, dozvídají se, jakým způsobem žijí ti druzí, co je baví a zajímá,“ shrnuje přínos cyklojízdy Václav Fiala, vedoucí akce. „Starší skauti navíc získávají cenné zkušenosti s organizováním mezinárodní akce, která je určena nejen skautům, ale i široké veřejnosti,“ doplňuje Václav Fiala.
První cyklojízda se konala již v roce 1997 a od té doby se každým rokem opakuje. Za třináct let se jí zúčastnilo téměř 1200 účastníků. Letošní ročník akce probíhá s podporou Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem Plzeň, Česko-německého fondu budoucnosti a města Plzně.

V Plzni se skautingu věnuje na 1 300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například o Vánocích roznášejí Betlémské světlo, organizují sbírku KAPKA, Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz