Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Trh s vytříděnými odpady překonává krizi

27. 5. 2009 - BRNO [Econnect/Hnutí Duha]

Trh s vytříděnými surovinami se vrací do normálu. Zájem o vytříděné suroviny se zvedá a ceny jak u nás tak v zahraničí pozvolna rostou. Odpůrci zlepšení recyklačních služeb tak přišli o svůj hlavní argument.

Ivo Kropáček, odpadový expert Hnutí DUHA, řekl: „Ceny a odbyt surovin v dobách krize klesá. Poklesla cena ropy, železné rudy, hliníku i druhotných surovin. Nyní se světové ceny surovin opět zvyšují. Zlepšovat třídění a recyklaci je důležité nezávisle na hospodářských cyklech. Z dlouhodobého pohledu se musí vyrábět zboží především z druhotných surovin a to tak, aby šlo snadno recyklovat. Proto musíme zvýšit recyklaci a minimalizovat pálení a skládkování odpadů.“

Hnutí DUHA dlouhodobě prosazuje opatření do zákona o odpadech, která vládě pomohou rozhýbat domácí recyklační průmysl a domácnostem usnadní třídění odpadu. Míra recyklace odpadů u nás nyní činí pouhých 20 %, zatímco v sousedním Německu nebo Rakousku jsou na tom až třikrát lépe – hlavně proto, že třídění je pro české domácnosti komplikované. Popelnice totiž stojí před každým domem, ale k barevným kontejnerům na tříděný odpad to má domácnost v průměru přes 100 metrů daleko. Odpady z kuchyní a zahrad, které tvoří nejtěžší část odpadů, lze třídit jen v několika málo městech a obcích.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz