Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí Duha: Našli jsme nejlepší fotky z českých luhů a hájů

13. 8. 2009 - PRAHA [Econnect/Hnutí Duha]

Autoři vítězných snímků fotografické soutěže s lesní tematikou dnes převzali drobné ceny, šetrné k životnímu prostředí. Knihy s fotografiemi šumavské přírody či přírodě blízké, dřevěné nádobí a ekologická trička výhercům předal přímo autor publikací Martin Milfort a ředitel Hnutí Duha Petr Machálek.

Vyhlášení výsledků soutěže s titulem Lesy a nelesy a předání cen se z autorů zúčastnili Tomáš Mrkvica, autor druhého nejlepšího snímku v kategorii Poškození lesa, Radim Krejčí, oceněný v kategorii Živly v lese, a Josef Brabec, držitel prvního místa taktéž v kategorii Živly v lese.

O hlasy odborné poroty se utkalo celkem 681 fotografií, které zachycující les v jeho různých podobách, jimž odpovídaly i jednotlivé kategorie: Krásy lesa, Poškození lesa vlivem člověka a Živly v lese. Všechny oceněné fotografie jsou vyvěšeny na webových stránkách Hnutí DUHA.

Výherci si odnesou zajímavé odměny – hlavní cenou je krásná a poutavá kniha Josefa Váchala Šumava umírající a romantická. Další místa byla oceněna knihou fotografií Šumavy od Martina Milforta, sadou nádobí ze dřeva z lesa, kde se hospodaří podle pravidel zdravé péče FSC, a klimaticky neutrální trička.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl: „Fotosoutěž byla určena pro všechny milovníky přírody, kteří v ní rádi tráví svůj volný čas a umí se dívat na les v jeho nejrůznějších podobách. Fotky přinesly zajímavé pohledy a dokumentaci lesů z celé republiky. Na jedné straně jejich krásu a na druhé i poškození, které je způsobeno především špatným hospodařením a nevhodnou druhovou skladnou s převažujícími smrkovými monokulturami. Aby lesy mohly plnit své přirozené funkce, turistické, ekonomické i protipovodňové, je třeba novelizovat lesní zákon, vysazovat více listnatých stromů, omezit holoseče nebo ponechávat část stromů v lesích k zetlení.“

Martin Milfort, fotograf šumavské přírody a partner soutěže, řekl: „Šumava je téma na celý život a příroda při tom, jak je nekonečná, je také nekonečným tématem a inspirací. Před několika roky jsem však zrušil ateliér a věnuji se jenom autorské fotografii a to výhradně na Šumavě. Ani bych nedokázal spočítat, kolik času jsem v krásné šumavské přírodě strávil. Přeji oceněným, stejně tak i ostatním soutěžícím, aby u fotografování vydrželi a stále se zdokonalovali.“


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz