Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Oslavy Vegetariánského dne podpoří i dvoumetrový svalovec

29. 9. 2009 - PRAHA [Econnect]

Na Vegetariánském dni v neděli 4. října vystoupí i mistr světa v thajském boxu, vegetarián Jan Müller. S výškou přes dva metry a se 130 kilogramy je dost pádným argumentem na panující mýty o tom, že vegetariáni jsou slabí a hubení.

Vegetariánský den proběhne v neděli 4. října od 11 do 19 hodin v ekologickém centru Toulcův dvůr v Praze. Je oslavou Světového dne vegetariánů a koná se již po šesté. Akci pro veřejnost pořádá Česká vegetariánská společnost a kromě zajímavých přednášek o zdravé výživě zde bude i kurz vaření, infostánky, ochutnávky a dvě vegetariánské restaurace.

„Jde nám o to ukázat vegetariánství a veganství jako zdravé životní styly atraktivní pro každého. Je zajímavé, kolik lidí si myslí, že vegetariánství je u nás novinka, proto budou některé přednášky zaměřeny i na historii a čtení ze 150 let starých knih o vegetariánství,“ říká dr. Jan Šťastný z pořádající České vegetariánské společnosti. „Chceme návštěvníkům nabídnout tento den kompletní ukázku vegetariánství – od ochutnávek a školy vaření, přes přednášky o výživě až po vegetariánské celebrity.“

„Stále se setkávám s lidmi, kteří tvrdí, že vegetariáni jsou slabí a nic nevydrží, když jim ale prozradím, že jsem také vegetarián, obvykle zůstanou jen šokovaně zírat“, uvádí dvoumetrový obr Jan Müller, který v roce 2003 obhájil titul mistra světa i mistra ČR v nejtvrdším sportu, thajském boxu. „Všechno je o tréninku a správné stravě, vegetariánství mi pomáhá být ve formě,“ dodává.

Na Vegetariánském dni je také každoročně udělován titul Vegetarián roku, Vegetariánská restaurace roku a Vegetariánská kniha roku, v minulosti byl takto oceněn například režisér Petr Vachler a vinohradská vegetariánská restaurace VegFood. Vegetariánský den je akce pro všechny zájemce o zdravé stravování, vstup je zdarma.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz