Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zpěvák Dan Bátra předal petici za ochranu PP Na plachtě Královehradeckému hejtmanovi

27. 11. 2009 - HRADEC KRÁLOVÉ [Econnect/ČSOP ]

Petice za důslednou ochranu lokality Na Plachtě v Hradci Králové byla předána Královéhradeckému kraji a zastupitelstvu města Hradec Králové.

V uplynulých dnech byly sečteny podpisy pod Petici za důslednou ochranu lokality Na Plachtě v Hradci Králové (dále jen Petice) adresované Královéhradeckému kraji a zastupitelstvu města Hradec Králové. Od června 2009 do dnešního dne se podařilo nashromáždit 13 829 podpisů občanů z Hradce Králové, ale i z celé České republiky. Toto číslo je velmi potěšující a je důkazem, že velkému množství obyvatel není lhostejné, co se děje v jejich okolí a také, že lokalita Na Plachtě je vnímána jako významná přírodovědná hodnota nejen našeho města, ale celé ČR.

Dne 26. 11. 2009 zástupci petičního výboru předali Petici hejtmanovi Královéhradeckého kraje a prostřednictvím Magistrátu města Hradec Králové také zastupitelům města. Petici předal zpěvák Dan Bátra, který se jako "vážkař" o osud PP Na plachtě dlouhodobě zajímá. Petici podpořili také mj. Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak či Pavel Dobeš.

Důvod k uspořádání Petice vysvětluje Adam Záruba z petičního výboru: „Považujeme za nezbytné, aby se po více než 20 letech snah o důslednou ochranu lokality Na Plachtě touto ochranou začaly odpovědné orgány skutečně důsledně a aktivně zabývat. Je potřeba, aby ochrana byla skutečně komplexní – proto žádáme jednak Kraj o rozšíření stávající přírodní památky na okolní pozemky, které jsou velmi cenným biotopem, na kterém je závislá i druhová rozmanitost vlastní přírodní památky a jednak zastupitelstvo města Hradec Králové, aby změnou územního plánu zrušilo zastavitelnost těchto cenných pozemků. Bude-li učiněn jen jeden krok bez druhého, situaci to příliš nevyřeší a bude docházet i nadále k četným konfliktům a poškozování lokality.“.

„Věříme, že zastupitelstvo města Hradec Králové nebude opakovat znovu stejnou chybu jako před deseti lety, kdy nevzalo vážně petici proti zástavbě lokality Plachta a i přes nesouhlas občanů určilo v tehdy připravovaném územním plánu část Plachty k zástavbě.“ doplňuje další člen petičního výboru Jaroslav Cerman.

Podrobnosti o lokalitě Na Plachtě a aktuálních kauzách s ní spojených jsou zveřejňovány na stránkách www.naplachte.cz. Zde bude zveřejněna i odpověď Královéhradeckého kraje a zastupitelstva města Hradec Králové na Petici.

Členové petičního výboru by touto cestou chtěli velmi poděkovat všem občanům, kteří Petici svým podpisem podpořili. „Děkujeme všem těm, kteří věří, že vyjádření názoru má smysl, že je třeba se zajímat o věci veřejné a kteří se nebáli vyjádřit svůj názor i podpisem naší Petice“ uvádí další člen petičního výboru Tomáš Kopecký.

Petiční výbor se zároveň občanům omlouvá za možná nepříliš včasné a hlasité ukončení petice. „Občané, kteří do dnešního dne nestihli doručit podepsané petiční archy petičnímu výboru tak mohou učinit i v následujících dnech až do konce roku 2009. Později došlé podpisy budou oběma adresátům předány dodatečně v lednu roku 2010“ doplňuje Záruba


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz