Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tříkrálová sbírka 2010 je na Olomoucku milionová

14. 1. 2010 - OLOMOUC [Econnect]

Tříkrálová sbírka 2010 na Olomoucku je již minulostí. Letos byli lidé velmi štědří, a tak koledníci v obcích na území olomouckého děkanátu vybrali 1 012 400 Kč. Oproti loňskému ročníku se tak vykoledovalo o téměř sto tisíc korun více.

"V letošním roce se i přes nepřízeň počasí zapojilo do sbírky více koledníků než vloni. Navštívili domácnosti v 35 obcích, to je o tři obce více ve srovnání s rokem 2009. Poprvé jsme také vykoledovali přes milion korun, což by bez pomoci dobrovolníků, farností a obcí nebylo možné," řekla Adéla Adámková z Charity Olomouc.

Získané prostředky se z větší části navrátí do míst, kde byly vykoledovány; Charita Olomouc tak bude moci 65 % z celkové částky použít na poskytování adresné a účinné pomoci. Přidělený obnos peněz by Charita Olomouc ráda použila jako finanční spoluúčast pro projekt "Rozvoj a kvalita sociálních služeb pro lidi bez domova", který je financovaný převážně z prostředků EU v rámci Regionálního operačního programu. Hlavními cíli tohoto projektu je zkvalitnit, rozšířit a modernizovat stávající prostory Střediska Samaritán pro lidi bez domova umístěného v objektu Charity na Wurmově 5 v Olomouci. Část prostředků z obdrženého podílu bude také určena na humanitární, rozvojovou a přímou pomoc.

Pro tříkrálové skupinky je připraveno poděkování, jehož součástí bude i vyhlášení výsledků soutěže "Královské putování". Tato výtvarná, literární a
fotografická soutěž je určena pro naše dobrovolníky, kteří mají tímto způsobem zachytit zkušenosti z koledování. Tříkrálová sbírka je nejrozsáhlejší dobrovolnickou akcí v České republice, jejíž počátky jsou právě v olomoucké arcidiecézi. Během několika let se rozšířila a stala se již tradiční akcí na počátku každého roku.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz