Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zelený kruh ve spolupráci s firmou Rock Point vyhlašuje první výzvu k předkládání žádostí o podporu z projektu Green Step

2. 2. 2010 - PRAHA [Econnect]

Společný projekt Zeleného kruhu a firmy Rock Point „Green Step“ přinesl prvních 120 000 korun na podporu ekologických nevládních organizací a jejich aktivit v oblasti ochrany životního prostředí, rozvoje trvale udržitelného životního stylu a účasti občanů na rozhodování o věcech veřejných. Společný projekt Green Step byl zahájen 1. září 2009 a je koncipován jako časově neomezený.

Výtěžek bude rozdělen v rámci první výzvy projektu Green Step , do které se mohou přihlásit ekologické organizace, jež jsou členy Zeleného kruhu nebo její oborové platformy. Podmínkou žádosti o podporu je přijetí Etického kodexu Zeleného kruhu.

V první výzvě budou podporovány takové činnosti, které podpoří rozvoj vzájemné spolupráce mezi nevládními organizacemi a posílí jejich schopnost prosazovat společné zájmy. Upřednostňovány budou takové aktivity, při nichž budou prosazovány a obhajovány zájmy širšího kruhu organizací.

Získané finanční prostředky určené k podpoře nevládních organizací pocházejí z prodeje klíčenek KEEN (dokonale provedená zmenšenina legendárního sandálu Newport). Z každého prodaného kusu této klíčenky jde na projekty ekologických nevládních organizací 50 Kč (prodejní cena je 99 Kč/kus). Originální klíčenku KEEN lze i nadále zakoupit v prodejnách Rock Point, KEEN Koncept Store a v internetové prodejně www.outdoorprodejna.cz.

Mezi prvními, kdo si již v září loňského roku originální přívěšek na klíče z prodejny Keen odnesli, byl známý herec a moderátor Petr Vacek: „Jsem rád, že můžu touhle cestou podpořit ekologické organizace v České republice, které dnes čelí nejen finančním problémům díky krizi, ale hlavně nesmírnému tlaku ze strany politiků a průmyslových lobby. Nevládní ekologické organizace nebrání brouky a žáby na úkor lidí. Naopak, brání nás, obyčejné občany, a prostředí, ve kterém žijeme, proti zkorumpovaným byrokratům, lhostejným politikům a proti těm, kteří chtějí zbohatnout na úkor našeho zdraví a kvality života.“

K prvním výsledkům se vyjádřil také spoluautor projektu Tomáš Skala z firmy Rock Point: „Jsme velice rádi, že můžeme neziskovému sektoru pomoci právě nyní a právě touto formou. V Zeleném kruhu jsme našli erudovaného, důvěryhodného partnera nejenom pro tento projekt, ale pro celý náš environmentální program. Green Life je pro nás trvalým a především přirozeným závazkem,“ řekl Tomáš Skala a pokračoval: „Ukazuje se, že projekt je úspěšný. Doufáme, že v budoucnu přinese ekologickým organizacím co nejvíce finančních prostředků.“

„Jsme rádi, že se nám podařilo vyhlásit první výzvu k předkládání projektů již nyní. Věříme, že se díky spolupráci se společností Rock Point podaří ekologickým organizacím realizovat zajímavé a užitečné aktivity,“ dodala Kateřina Ptáčková, ředitelka Zeleného kruhu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz