Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dva brzké ranní spoje v krajském městě nestačí

10. 2. 2010 - OLOMOUC [Econnect]

Olomoučtí radní dnes oznámili veřejnosti nově schválený návrh, který upravuje noční přepravu cestujících ve městě. Potvrdili svoje předchozí rozhodnutí a tři noční linky hromadné dopravy téměř úplně zrušili. V omezeném provozu budou fungovat jen dvě linky v brzkých ranních hodinách.

Linka č. 51 bude začínat a končit vždy na hlavním nádraží a pojede do čtvrtí Povel a Nové Sady, stejně jako doposud. Z nádraží však bude mít odjezd pouze v 3:54. Linka č. 52 bude nadále obsluhovat čtvrtě Novou ulici a Neředín, vyjede z hlavního nádraží jen ve 3:16. Dle náměstka pro dopravu Svatopluka Ščudlíka tímto krokem město vyhoví cestujícím do brzkých ranních směn.

Tímto krokem se Olomouc zařadí k městům s minimální dopravní obslužností v nočních časech. Radní udělali vstřícný krok, když nakonec zachovali spojení v brzkých ranních hodinách, ale nijak nevyřešili problém v noci. Například vlaky přijíždějící z Prahy v 23:50 a 0:34 nebudou mít žádnou návaznost na městskou hromadnou dopravu, stejně jako další cestující, kteří se vrací z nočních směn či kulturních akcí, večírků, aktuálně také z plesů, mezi 23:30 a 2. hodinou.

Podle zkušeností Hnutí DUHA jsou zejména o víkendech noční linky průměrně vytížené a občané se proti jejich rušení ihned postavili – během několika týdnů se na sociální síti Facebook sdružily tisíce odpůrců.

Simona Horká z Hnutí DUHA Olomouc řekla: „Zachování dvou linek v brzkých ranních hodinách je pro statisícové krajské město pouze slabá útěcha. Zrušení nočních spojů bude mít za následek zvýšení osobní automobilové nebo taxi přepravy, a tedy i emisí škodlivých látek v ovzduší. Je škoda, že se olomoučtí radní nerozhodli po vzoru Prahy, kde radní po obdobných návrzích na omezení nočních linek nakonec současný rozsah hromadné dopravy zachovali [2]. Doufáme, že veřejnost dokáže svůj nesouhlas s nepříznivou situací v hromadné dopravě dát olomouckým radním dostatečně najevo – další projednání bude na konci března."


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz