Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Svoboda zvířat: Pojďme společně chránit zvířata!

3. 3. 2010 - PLZEŇ [Econnect]

"Méně je zneužívejme, více je chraňme!" vyzývá občanské sdružení Svoboda zvířat v nové komunikační kampani, kterou tento týden spustilo při 15letém výročí svého založení. Od počátku března můžete po celé ČR spatřit plakáty s mottem "Široká nabídka, jak je zabít. Limitovaná, jak je chránit.", které odkazuje na vyobrazené nástroje běžně používané k zabíjení zvířat.

"Od pondělí je po celé republice rozmístěno přes 70 posterscreenů a 100 plakátků naleznete také v pražském metru na trasách A a B," vysvětluje Tomáš Popp, předseda a spoluzakladatel Svobody zvířat, a pokračuje: "Tato komunikační kampaň je součástí dlouhodobého přerodu naší organizace, která se z mladé, nezkušené dívky proměňuje v dospělou, zkušenou ženu. Chceme sdělit veřejnosti, že jsme tu od toho, abychom chránili zvířata před krutostí, a že se na nás mohou s důvěrou obrátit s otázkami ochrany zvířat. Ovšem bez podpory občanů, kterým osudy zvířat nejsou lhostejné, to samozřejmě nezvládneme."

Proces přeměny jedné z našich nejstarších a největších organizací na ochranu zvířat započal již v červnu 2009, kdy Svoboda zvířat přijala zcela nový image (viz http://www.svobodazvirat.cz/novinky/svoboda-zvirat-s-novou-tvari.htm) a započala svoji specializaci a profesionalizaci. "Za 15 let působení nejen na české, ale i mezinárodní úrovni jsme dosáhli mnoha úspěchů. Za největší však považujeme ten, že jsme zaznamenali jistý hodnotový posun spojený s lepším postavením zvířat v lidské společnosti."

Některé z úspěchů Svobody zvířat: aktivní kampaní napomohla zákazu obchodování s výrobky z tuleňů v EU, napomohla prosazení zákazu testování kosmetiky a jejích složek na zvířatech v ČR, pomohla nahradit některé pitvy a pokusy na zvířatech ve výuce na několika školách a fakultách, aktivně se zasadila o prosazení zákazu dovozu a prodeje psích a kočičích kožešin v EU, přispěla k uzavření několika velkých českých kožešinových farem.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz