Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Letní festivaly chtějí být zelenější

15. 4. 2010 - PRAHA [Econnect]

Jak se pobavit a neškodit přitom životnímu prostředí? O tom u kulatého stolu diskutovali ve středu 14. dubna v Praze na Toulcově dvoře promotéři letních festivalů společně se zástupci ekologických firem a neziskových organizací.

Zkušenosti ze zahraničních i domácích festivalů ukazují, že nasazení zelených technik a technologií umožňuje vytvořit ohleduplnější a pro návštěvníky příjemnější prostředí a v dlouhodobém horizontu ušetřit nejen přírodní, ale i finanční zdroje.

Setkání u kulatého stolu, jež bude mít pokračování v pondělí 3. května v Brně, přispělo k výměně zkušeností a navázání kontaktů. „Nedoufáme, že u kulatého stolu vyřešíme celou problematiku. Naším cílem je otevřít diskusi a přispět ke hledání optimálního modelu budoucí spolupráce,“ uvedl Michal Ruman, předseda pořádajícího sdružení Konopa. „Vycházíme přitom vstříc zvýšenému zájmu pořadatelů festivalů, kteří se o zelená řešení sami intenzívně zajímají,“ dodal.
Za hlavní témata diskutující označili třídění a kompostování odpadů, šetrné stravování, energetiku a dopravu. Upozornili na klíčovou roli návštěvníků festivalů, na jejichž chování závisí úspěch zavádění ekologických postupů. I proto se promotéři zaměřují na zatraktivnění udržitelných témat a snaží se k přírodě ohleduplné chování návštěvníků motivovat pomocí odměn, slev, dárků apod.

Kulaté stoly pořádá občanské sdružení Konopa jako součást projektu „Podpora udržitelné spotřeby ozeleňováním kulturních festivalů“, který podporuje nadace Partnerství a International Visegrad Fund. „Letní festivaly jsou inspirativním místem setkávání velkého množství lidí. Naneštěstí setkání mnoha lidí na jednom místě poškozuje přírodu. Věříme, že zapojení ekologických postupů a technologií přímo do provozu festivalů pomůže snížit tyto negativní dopady a zároveň motivovat návštěvníky k přijetí tolik potřebných změn i v jejich každodenním životě,“ uzavírá Michal Ruman.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz