Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Petice Ostravské ovzduší si za prvních pět dní získala podporu již téměř 6 tisíc lidí

30. 4. 2010 -, Econnect

Od pondělka, kdy byla spuštěna internetová verze petice za čistější ovzduší na Ostravsku, do pátečního poledne ji podepsalo již téměř 6000 lidí. Lidé mohou podepisovat petici jak na internetu, tak i na několika místech v Ostravě (např. v antikvariátu Fiducia, vegetariánské restauraci Burfi nebo prodejně Zdravý styl v Ostravě).

„Podpisy stále přibývají a máme už také podepsaných několik papírových petičních archů,“ komentovala ohlas petice Vendula Krčmářová, mluvčí petičního výboru. „Je úžasné vidět, že lidé na petici takto zareagovali a že jim skutečně není lhostejný špatný stav ovzduší na Ostravsku,“ dodala.

„Příští týden přibudou další podpisová místa a rádi bychom v následujících týdnech také uspořádali podpisovou akci přímo v ulicích. Uvítáme proto všechny dobrovolníky, kteří jsou ochotni se sběrem podpisů pomoci,“ řekla Krčmářová.

Petice vznikla jako iniciativa občanů, kteří jsou nespokojeni s tím, že se neustále opakují situace, kdy jsou mnohonásobně překračovány zákonné limity pro škodliviny v ovzduší. Uplynulá zima byla důkazem toho, že situace na Ostravsku potřebuje neodkladné řešení. Petice požaduje, aby kompetentní úřady neprodleně učinily všechny kroky, které zajistí plnění imisních limitů na celém území Ostravy nejpozději do 3 let.

Petice je adresována všem kompetentním úřadům a institucím, které mohou situaci ovlivnit: Parlamentu ČR, Vládě ČR, ministrovi a Ministerstvu životního prostředí v ČR, České inspekci životního prostředí, hejtmanu Moravskoslezského kraje, zastupitelstvu Moravskoslezského kraje, primátorovi a zastupitelstvu města Ostravy.

Petice je k dispozici zde: http://www.arnika.org/podepiste/petice-za-cistejsi-ovzdusi-pro-ostravu.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Petice na stránkách Arniky

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz