Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Veggie Parade bude oslavou úcty k životu

14. 5. 2010 - PRAHA [Econnect]

V sobotu 15. května 2010 v Praze opět proběhne mezinárodní oslava vegetariánství a veganství – Veggie Parade 2010, který se ve stejnou dobu koná též v Itálii, Francii a USA. Akce se nezúčastní pouze aktivisté z Čech a Moravy, ale do Prahy v sobotu míří též spousta zahraničních účastníků.

První částí slavnosti úcty ke všem živým bytostem bude průvod ulicemi města, který začne ve 13.30 hodin na Můstku, po cestě se k němu přidá pochod pro nejmenší, jehož zkrácená trasa začíná ve 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad a společně zamíří na žižkovský vrch Parukářka. Tam pak bude pro účastníky i náhodné kolemjdoucí od 15 hodin připraven bohatý program.

Jádrem odpoledního festivalu pod širým nebem bude hudební produkce. Samozřejmě zde nebudou chybět ochutnávky veganských a vegetariánských jídel, laskomin i dalších produktů; vedle nich budou také stánky jak s veganskými a vegetariánskými recepty, ale také s informačními materiály o právech zvířat, jejich postavení ve společnosti a o možnostech jejich ochrany. Najdete tu ale také třeba vegetariánskou školku, výtvarnou dílnu, fireshow nebo taneční performance.

Odpolední hudební open-air nabídne rozmanitý žánrový mix, všeobecně laděný do pozitivní nálady. Vystoupí zde například frontman známé skupiny Sporto vystupující pod jménem Bonus, pardubicko-pražská kapela Alef Zero hrající live drum'n'bass, pop-rocková formace Just For Being, která myšlenky festivalu otiskuje také do svých textů, nebo heterogenní skupina The Beautyists, která hudební produkci propojuje s recitací (v angličtině).

Po setmění pak bude hudební produkce pokračovat v klubu Bunkr Parukářka, který s parkem bezprostředně sousedí. V souladu s undergroundovou povahou klubu se zde již dostane na našlápnutější hudební styly, jako drum’n’bass, psytrance, techno, ale i dub anebo reggae. Afterparty jistě potrvá až do časného nedělního rána...

Přijďte se pobavit, pochutnat si a oslavit s námi hodnoty úcty ke zvířatům a ohleduplného životního stylu. Podrobnosti o akci naleznete na adrese: http://veggie-parade.cz/pochod.htm


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz