Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Postižení si možná budou sami nakupovat služby od roku 2007

11. 2. 2005
[Radio Praha] -


Postižení by mohli nejspíš od ledna 2007 dostávat od státu peníze, aby si sami přímo nakoupili potřebné sociální služby. Počítá s tím nový zákon, který by vláda mohla případně sněmovně předložit už do konce pololetí, ne až příští rok. ČTK to sdělil předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása.

"Po vysvětlení vzájemných postojů došlo ke společné dohodě. Ministerstvo financí nebude již zpochybňovat princip financování sociálních služeb klientem," uvedl Krása, který o zákoně jednal s ministrem financí Bohuslavem Sobotkou.

Podle zákona o sociálních službách by měli postižení dostávat příspěvky, za které by si potřebné služby nakoupili sami. Nyní získávají podle rady asi 20.000 korun ročně, v ústavu pak ale až 120.000 korun. Ministerstvo financí spolu s radou postižených podle Krásy dohodnou podmínky systému sociálních služeb, aby příspěvky nemohli lidé zneužívat.

Sociální služby se dosud řídí předlistopadovými zákony, které rozlišují jen ústavní péči a pečovatelskou službu. Osobní asistence, azylové domy, stacionáře a další služby, které poskytují obce, podnikatelé i neziskové organizace, nejsou podle Krásy právně upraveny.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz