Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita pomáhá při povodních

17. 5. 2010 - OLOMOUC [Econnect]

Humanitární pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc dnes přivážejí zásilku čisticích a desinfekčních prostředků a dek pro postižené povodněmi do Valašského Meziříčí. Pomoc chystají také Charity na severní Moravě a ve Slezsku, kde vyhlásili sbírkové konto.

Na žádost Charity Valašské Meziříčí přivážejí humanitární pracovníci Robert Neugebauer a P. Rostislav Strojvus z Olomouce zásilku čisticích a desinfekčních prostředků a dek. Oba pracovníci budou zároveň monitorovat situaci v oblasti pro případnou další pomoc. Současně v Olomouci probíhá vyřizování charitního sbírkového konta na pomoc lidem v postižených oblastech.

Na severní Moravě a ve Slezsku je situace ohledně povodní velmi nepřehledná. Některé obce jsou bez proudu a jsou zatopeny i cesty, takže na mnohá místa nejsou dostupná. Telefonické spojení je téměř nemožné.

Diecézní charita ostravsko-opavská je v kontaktu s několika místními krizovými štáby a s krizovým štábem Hasičského záchranného sboru moravskoslezského kraje. „Doposud víme, že budeme potřebovat vysoušeče a úklidové potřeby. Se všemi místními Charitami jsme v kontaktu a situaci průběžně vyhodnocujeme,“ říká ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo.

„V některých našich charitách jsou zaplaveny sklepy a Charita Bohumín musela z důvodu odstávky elektřiny způsobené povodní evakuovat klienty ze svého Charitního domova pokojného stáří sv. Františka v Bohumíně,“ doplňuje Lukáš Curylo.

Z vlastních zdrojů (sbírek na povodně) je Diecézní charita ostravsko-opavská připravena uvolnit na pomoc obětem povodní až půl milionu Kč.
Na pomoc obětem letošních povodní bude využito stávající sbírkové konto Diecézní charity ostravsko-opavské: 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol: 333.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz