Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dokumentární portál: Volit budete sami, my vás chceme jen inspirovat!

27. 5. 2010 - PRAHA [Econnect]

Provozovatelé portálu pro online distribuci dokumentárních a experimentálních filmů www.docalliancefilms.cz nabízí v předvolebním týdnu výběr dokumentárních filmů zaznamenávajících proměny české politiky a politiků v průběhu uplynulých dvaceti let. „Pokud si lidé nemůžou vybrat mezi politiky, lepší než rozhodovat se podle reklamních kampaní je podívat se na politiky očima českých dokumentaristů,“ říká Jana Ptáčková z Docalliancefilms.

Až do neděle 30. května je tak na www.docalliancefilms.cz zdarma ke zhlédnutí dohromady 9 filmů, které nabízí pohled na nejrůznější události nebo osobnosti českého politického života. Hned čtyři filmy jsou od režiséra Igora Chauna, další pak od Radima Procházky, Pavla Kouteckého a Míry Janka.

Film Igora Chauna Léčba Klausem pátrá po smyslu československé revoluce a důvodech po ní nastalé deziluze, dokument vznikl jako sestřih původně čtyřdílného politického cyklu. Portál také nabízí dvoudílný profil aktérů studentské sametové revoluce Po stopách listopadu I. a II, který vznikl k 19. výročí Listopadu 1989. U filmu Radima Procházky a Petra Fischera s názvem Papírový atentát můžete zavzpomínat na tzv. Sarajevský atentát v listopadu roku 1997.

Hravý experimentální film Pavla Kouteckého Oj, to byl boj! zachycuje Prahu v době kampaně před prvními svobodnými volbami v roce 1990. Pavel Koutecký zachytil na kameru podezírání, taktizování, práci i teatrální výstupy v období zrodu dvou nových samostatných států, film nazval Zánik Československa v parlamentu. Nebo pokud snad ještě někdo neviděl Kouteckého a Jankův film Občan Havel, je možné ho v těchto dnech na portálu vidět také zdarma.

„Dávné politické plakáty nám připomínají atmosféru víry v demokracii. Připomeňte si je dnes a porovnejte s kampaní obklopující nás v těchto dnech,“ dodává Ptáčková.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz