Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Pomoc postiženým povodní neustává

27. 5. 2010 - OSTRAVA [Econnect]

Na povodňovém charitním účtu se během 10 dní shromáždilo bezmála 5 milionů korun. Diecézní charita ostravsko-opavská ukončila hromadnou materiální pomoc postiženým oblastem a připravuje přímou finanční pomoc. Zároveň stále sleduje situaci v oblastech ohrožených sesuvy půdy.

Během deseti dní povodňové charitní sbírky se na pomoc obětem povodní vybralo bezmála pět milionů korun. K dnešnímu ránu se na charitním sbírkovém účtu shromáždilo 2 951 037,- Kč. Dárci zaslali také 72 518 DMS zpráv, tzn. 1 957 986,- Kč darovaných touto formou. „Všem dárcům patří veliký dík. Osobě jsem byl překvapen objemem a rychlostí nabídek pomoci, a to i nefinanční.“ děkuje ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Mgr. Lukáš Curylo.

V současnosti ukončila Diecézní charita ostravsko-opavská dovoz materiální pomoci do skladů obcí. Další materiální pomoc bude případně řešena individuální formou. „Materiální pomoc ve velkém jsme ukončili, stále však monitorujeme situaci v terénu a vyřizujeme individuální případy a žádosti.“ upřesnil povodňový koordinátor Diecézní charity ostravsko-opavské Filip Habrman. „Zabezpečili jsme materiální pomoc do postižených oblastí za 650 tisíc korun. Po celou dobu probíhala komunikace s krizovými štáby obcí, tak aby byla naše pomoc co nejefektivnější.“ doplňuje ředitel Curylo s tím, že se jednalo především o čistící prostředky, úklidové náčiní a desinfekci. Distribuováno bylo také na 100 ks vysoušecí techniky. Pomyslnou tečkou v oblasti hromadné materiální pomoci má být zásilka přípravků s repelentními účinky do míst, kde hrozí přemnožení komárů a bodavého hmyzu. „I v tomto případě se jedná o poptávku obcí, například Bohumína.“ dodává koordinátor Habrman.

V další fázi se Diecézní charita ostravsko-opavská zaměří na finanční pomoc postiženým povodněmi; v červnu chce vyhlásit dotační řízení na pomoc postiženým domácnostem a obcím. „Poté, co jsme vyhodnotili situaci, plánujeme oslovit postižené domácnosti a obce a vyhlásit dotační řízení a pomoc obětem povodní. Samozřejmě nebudeme rozhodovat od stolu, ale na místě vše prověříme a provedeme sociální šetření. Budeme opět hodně spolupracovat s obcemi. Výše příspěvků a podrobnosti budou včas zveřejněny.“ rozvádí ideu ředitel Curylo.

Diecézní charita ostravsko-opavská nezapomíná ani na další projevy letošních povodní jakými je hrozba sesuvů půdy. „Čekáme, jak se situace vyvine a jme připraveni pomoci lidem, kteří by měli přijít o střechu nad hlavou v důsledku sesuvů půdy. Prostřednictvím Charity Český Těšín jsme nabídli pomoc a spolupráci obcím Mikroregionu žermanické a těrlické přehrady.“ uzavírá Curylo.

Diecézní charita ostravsko-opavská je také ve spojení s Arcidiecézní charitou Olomouc, která zabezpečuje pomoc na střední Moravě. Na pomoc obětem letošních povodní na Moravě je možné přispět na charitní sbírkové konto: 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol 333 (majitelem sbírkového účtu je Diecézní charita ostravsko-opavská).

Lze využít také formu dárcovských sms, a sice zasláním sms ve tvaru DMS POVODNE2010 na telefonní číslo 87 777. (Cena DMS je 30,- Kč, Charita obdrží 27,- Kč. DMS zabezpečuje Fórum dárců).


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz