Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Elektronická šansoniérka Gustav zahraje na Parukářce

28. 5. 2010 - PRAHA [Econnect]

Rakouská zpěvačka Gustav bude hlavní hvězdou open air happeningu „Planet Connection“, který se odehraje 17. června na Vrchu Svatého Kříže (Parukářka). V rámci doprovodného programu proběhne beseda s Janem Krčmářem, promítání filmů, výstava fotografií Neznámá místa Vídně a ochutnávka rakouských specialit. Program začíná v 15 hodin, samotný koncert ve 20:00. Vstup je volný.

Gustav patří mezi nejobdivovanější postavy současné rakouské alternativní hudby a se svým stylem, jež originálně spojuje elektronickou hudbu s vřelým lidským hlasem a neobvyklými texty v angličtině, němčině i francouzštině, sklízí velké úspěchy i za hranicemi Rakouska.

Vídeňská písničkářka Eva Jantschitsch vystupující pod jménem Gustav dokazuje, že i s laptopem lze stvořit vřelou a intimní hudbu. Své křehké písňové výpovědi balí do originální atmosférické elektroniky. Ať už jí novináři popisují jako „rakouská Björk“ nebo „Tom Waits v sukních“, je jasné, že svým věhlasem Gustav dávno překročila hranice střední Evropy. Napomáhá tomu i fakt, že zpívá německy, anglicky i francouzsky a silné emoce proplétající se jejími skladbami jsou univerzální. Hudba Gustav by se dala charakterizovat jako šanson stvořený s pomocí moderních technologií.

Gustav se doma těší výsadnímu postavení - v nedávno zveřejněné anketě odborníků o rakouskou desku poslední dekády obsadily její dvě doposud vydané nahrávky Verlass die stadt a Rettet die wale druhé a třetí místo. Pozoruhodné kryptické texty a originální elektronické aranže dělají z Gustav ideální sousto pro milovníky německé indietroniky ve stylu Notwist nebo Lali Puna. Ostatně její druhá deska vyšla na proslaveném mnichovském labelu Chicks On Speed.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz