Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Prestižní americká organizace ocenila projekt stipendisty Humphreyho programu

27. 7. 2010 - PRAHA [Econnect]

Jaroslav Valůch, který si v rámci Humphreyho stipendijního programu rozšiřuje na University of Maryland College Park své znalosti o nových způsobech komunikace využitelných v práci neziskových organizací, v profesní části svého program pomáhal rozjíždět projekti Ushahidi na Haiti. Tento projekt nyní získal významné ocenění Knights-Batten Award, udělované každoročně v USA za kreativní využití nových technologií, které vedou občany k tomu, aby se zajímali o věci veřejné.

Ushahidi (ze svahilštiny “svědectví) je webovou platformou, jejímž cílem je aktivizovat dobrovolníky k pomoci v krizových situacích. Hned v následujících dvou hodinách po tragickém zemětřesení na Haiti začala Ushahidi za pomoci Twitteru, Facebooku, Skypu a dalších, tradičnějších médií shromažďovat informace o okamžitých skutečných potřebách celého postiženého regionu a nejpostiženějších místech, a tak významně přispěla k účinnějšímu poskytnutí pomoci místním obyvatelům.

Jaroslav Valůch je absolventem magisterského programu Mediálních a komunikačních studií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Již při studiu se zaměřoval na komunikační strategie pro neziskový sektor, což je následně přivedlo k práci v nadaci Člověk v tísni, kde pracoval jako koordinátor na řadě projektů, jako byl např. festival dokumentárních filmů Jeden svět.

Cena Knight-Batten Award je každoročně udělována prestižní Knightovou nadací ve spolupráci s J-Lab, institutem pro interaktivní žurnalistiku při Fakultě komunikace na American University. Slavnostní předání cen se uskuteční 14. září 2010 ve Washingtonu. Více informací o Knight-Batten Award najdete na www.j-lab.org/awards.

Stipendijní program Huberta Humphreyho podporuje zvyšování odbornosti perspektivních pracovníků uprostřed profesní dráhy v neziskovém sektoru nebo státní správě prostřednictvím jednoročního studijního pobytu na americké univerzitě. Více informací o stipendiu je k dispozici na stránkách Fulbrightovy komise www.fulbright.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz