Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Přihlaste své dokumentární projekty na East European Forum!

10. 8. 2010 - PRAHA [Econnect/Institut dokumentárního filmu]

East European Forum je prestižní setkání pro východoevropské režiséry a producenty, kteří zde získávají finanční podporu pro své dokumentární projekty. Od roku 2001 Forum přivítalo více než 500 tvůrců a producentů z východní Evropy, přes 60 televizních producentů, buyerů a festivalových dramaturgů. Uzávěrka přihlášek je 3. září 2010.

- Forum se letos bude konat již podesáté! Od svého založení je Forum největší platformou pro setkávání východoevropských tvůrců a předních mezinárodních televizních producentů, distributorů, buyerů a zástupců filmových fondů. Režiséři a nezávislí producenti zde nabízejí své připravované projekty ke koprodukci, pre-sales či dalším formám finanční podpory. S pomocí Fora bylo do roku 2010 dokončeno na 60 dokumentárních filmů.

- Novinkou jubilejního ročníku Fora je upravený formát prezentace projektů a diskusí s pozvanými panelisty. Tvůrci v rámci Feedback Round Tables své projekty podrobně představí menšímu počtu televizních producentů ve vstřícnějším prostředí. Každý projekt tak ve srovnání s tradičním formátem pitchingu získá až pětkrát více času k prezentaci. Tvůrci se po této části zúčastní individuálních schůzek se zástupci televizních stanic, kteří o daný projekt projevili největší zájem.

- Samotné prezentace projektů - Doc Presentations - proběhnou na začátku akce před všemi návštěvníky Fora a přibližně 25 profesionály z televizních společností z celé Evropy i Severní Ameriky (např. MDR/ARD, Channel 4, BBC, ARTE, POV, ITVS, ORF a další). Prezentace se odehrají ve více uvolněné atmosféře a každý projekt bude nyní mít také více prostoru.

Workshopu, doprovodného programu a veřejných prezentací East European Fora se zúčastní více než 120 dokumentárních profesionálů.

EAST EUROPEAN FORUM V DATECH:

Uzávěrka přihlášek: 3. září 2010
Forum workshop: 21. - 24. října 2010
Doc Presentations + Feedback Round Tables: 25. - 26. října 2010
Networking pro účastníky v rámci profesionální sekce: 27. - 30. října 2010

www.DOKweb.net je nový webový portál zaměřený na východoevropský dokumentární film. Jeho informační servis bude pravidelně nabízet aktuální novinky o vznikajících a dokončených filmech, rozhovory s tvůrci i se zástupci dalších dokumentárních profesionálů, analýzy situace dokumentární podpory v různých zemích regionu nebo reflexi nových žánrových a formálních tendencí, měnících se způsobů produkce, distribuce a obecně podpory a financování dokumentárního filmu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz