Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Složky Charity ČR pomáhají obětem povodní v severních Čechách

16. 8. 2010 - PRAHA [Econnect]

Jednotlivé složky Charity ČR nadále pomáhají postiženým záplavami v severních Čechách. Konkrétní pomoc poskytují příslušné místní Charity, z ostatních koutů republiky do oblasti proudí zásilky materiální pomoci a charitní dobrovolníci.

Oblastní charity Česká Kamenice, Liberec a Ústí nad Labem a Farní charita Česká Lípa pomáhají obyvatelům na svém území. Pomoc koordinuje Diecézní charita Litoměřice, která na adrese migrace@dchltm.cz denně přijímá spousty nabídek pomoci. Jednotlivé složky Charity v celé ČR organizují sbírky a nabízejí se i dobrovolníci, kteří chtějí pomoci osobně v postižených místech.

Například do Chrastavy odjelo dvacet sedm dobrovolníků a pracovníků z Brna a Jihomoravského kraje, vysoušeče do severních Čech včera (12. 8.) přivezli z Olomouce a z Prahy, do Cvikova se dnes (13. 8.) vydali pracovníci a dobrovolníci Charity z Havlíčkova Brodu atd. V Třeboni uspořádají v neděli 22. srpna od 20 hodin benefiční koncert vážné hudby.

Potřebnou materiální pomoc, zejména čisticí a dezinfekční prostředky, pracovní nářadí a pomůcky shromažďují např. Charity v Hradci Králové, Mostu, Olomouci, Praze a Ústí nad Labem. V Českých Budějovicích vyhlásili sbírku nádobí a jídelních a kuchyňských potřeb, V Hradci Králové budou sbírat i hračky, společenské hry, psací potřeby, školní pomůcky, sportovní potřeby pro mateřskou školku a základní školu v Hrádku nad Nisou-Doníně.

Sbírkové konto
Na sbírkové konto, číslo účtu 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol 444. K dnešnímu dni (13. 8.) již přispěli dárci částkou 1 126 887 Kč.

Dárcovská SMS
Dárci mohou přispět také zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS POVODNE2010 na číslo 87777. K dnešnímu dni (13. 8.) dárci zaslali 21 746 dárcovských SMS, což představuje částku 587 462 Kč..

Celkem tedy přispěli čeští dárci na srpnové povodně v Čechách částkou 1 714 349 Kč.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz