Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Soutěž Arniky navádí k zájmu o čistotu řek a potoků

20. 8. 2010 - PRAHA [Econnect]

„Co víte o znečištění řek?,“ ptá se soutěžní kvíz Arniky. Je součástí projektu Voda živá a stejně jako nová soutěž „Fotíme vodu“ je určen všem, kdo se zajímají o životní prostředí a vodu zvlášť. Míří na problematiku znečištění vodních toků a vodního prostředí z průmyslu a z domácností.

„V našem kvízu není nejdůležitější, kolik toho lidé vědí zpaměti, ale zda dokáží správné odpovědi najít. Někdo možná namítne, že vyhledat informace na internetu umí dnes přeci každý. A přesně o to nám jde. Chceme, aby se lidé prostřednictvím soutěže začali o vodu a její ochranu více zajímat a sami nacházeli zajímavé souvislosti, díky nimž mohou také přehodnotit své chování,“ vysvětlil koordinátor soutěže a vedoucí projektu Voda živá Kamil Repeš z Arniky.

Až do konce října mohou soutěžící zkoušet své znalosti v internetovém kvízu nebo posílat snímky do jedné ze tří soutěžních kategorií: Život ve vodě a kolem vody, Voda v ohrožení a Jak chráníme vodu. Porota pak vybere 3 nejzajímavější fotografie a vylosuje 4 výherce, kteří správně odpoví na otázky soutěžního kvízu. „U fotosoutěže bude rozhodovat originalita snímků a vyjádření tématu vody a života v ní či kolem ní. Výherci se mohou těšit na výpravné knihy s fotografiemi exotické i naší přírody od nakladatelství Academia. Nejlepší fotografie budou navíc publikovány v populárně-naučné knize o vodě, která je připravována v rámci tohoto projektu,“ dodal Repeš.

V potocích a řekách jsou často zjišťovány rizikové látky, které přímo souvisejí s lidskou činností a které mají negativní dopad na vodní ekosystém a následně také na zdraví člověka. Mezi hlavní zdroje těchto látek patří domácnosti a průmysl. Cílem soutěže stejně jako celého projektu je upozornit na tyto souvislosti a více motivovat veřejnost ke změně přístupu. Mezi další aktivity projektu Voda živá patří i soutěž pro školy, v níž právě probíhá letní, výtvarně zaměřená etapa. Dále se uskuteční také přednášky odborníků nebo monitoring vodního ekosystému. Projekt je podpořen z prostředků Státního fondu životního prostředí ve výši 1 998 800 Kč.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz