Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Praguewatch.cz bude sledovat pražské kauzy

16. 9. 2010 -, PragueWatch

Praguewatch.cz je průvodcem po pražských kauzách, sporných případech městského plánování, ohrožených kulturních prostorech, parcích či třeba zahrádkářských koloniích. Je vhledem do nedávné historie a současnosti odvrácené tváře Prahy. Kritický pohled na rozvoj Prahy a městské politiky je založen na spolupráci akademiků, odbornic a občanských aktivistek a aktivistů.

Tato alternativní mapa Prahy si klade za cíl být rozcestníkem, kde i popisy komplikovaných kauz budou krátké a přehledné. Ti, kteří by se chtěli dozvědět o konkrétním problému více, jsou pak nasměrováni na další informační zdroje a stránky organizací, které se angažují v daných kauzách. „Kromě toho, že budeme podávat aktualizované popisy toho, co se děje v jednotlivých kauzách, nám jde i o oživování paměti o důležitých kauzách, které se jeden den v médiích objeví a pak zmizí,“ říká koordinátor projektu Marek Čaněk. Na mapě budou též vybrané aktuality z úředních desek městských částí a magistrátu hl. m. Prahy, tedy možné kauzy budoucí.

„Hledáme nové spolupracovníky a spolupracovnice, kteří by psali o důležitých kauzách, oblastech a tématech, které na mapě chybí,“ říká redaktorka praguewatch.cz Lenka Vrbová. „Naším cílem je vytvářet komunitu lidí a organizací, kteří se přidají k mapování kauz.“

Občanské sdružení Praguewatch plánuje také doprovodné aktivity - organizované prohlídky jednotlivých kauz anebo debatu o zkušenostech s komunitním organizováním v Praze. Zároveň s mapou bude spuštěn blog (praguewatch.wordpress.com), který bude přinášet obecnější diskusi o rozvoji Prahy v globalizovaném světě.

Členové a členky kolektivu PragueWatch se zabývají různými aspekty města – urbanistickým, sociologickým, sociálně geografickým apod. Partnerem projektu je občanské sdružení Ateliér pro životní prostředí, které poskytuje základní právní pomoc lidem a sdružením, kteří se zajímají o aktuální kauzy v Praze a okolí a chtějí se v nich angažovat.

Projekt občanského sdružení PragueWatch byl podpořen grantem nadace Open Society Fund a není spojen s žádnou politickou stranou.

Příklady zajímavých kauz z Praguewatch.cz

Central Park Praha – projekt drahý i pro investora
http://praguewatch.cz/reports/view/47

Restrikce pouličního umění tzv. buskingu v Praze
http://praguewatch.cz/reports/view/60

Rozvojové území Velké Roztyly
http://praguewatch.cz/reports/view/57

Kontakty:
Marek Čaněk, koordinátor projektu, info@praguewatch.cz
Michaela Pixová, sociální geografka, redakce@praguewatch.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz