Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference se bude zabývat aktivní rodičovstvím

21. 10. 2010 - BRNO [Econnect/Nesehnutí]

Zítra 22.10.2010 začne v Brně II.ročník konference Aktivní rodičovství, jedinečné akce zaměřené na přístupy k rodičovství citlivé k rodině i k přírodě. Pořadatelé, NESEHNUTÍ, Brána k dětem a Katedra environmentálních studií FSS MU navazují na velice úspěšný loňský ročník a letos program rozšiřují o nová témata. Konference s bohatým programem se zúčastní řada osobností významných v této oblasti.

Letošní ročník konference Aktivní rodičovství nabídne opět velice kvalitní program: přednášky, workshopy a bohatší doprovodný program. Akce vypukne již v pátek 22. 10. v 17.00 v Kavárně Trojka povídáním a promítáním pod názvem Aby porod nebolel. Hlavní program se uskuteční v sobotu 23. 10. od 9.30 opět na Fakultě sociálních studií na Joštově 10. Zváni jsou nejen rodiče současní a budoucí, ale i všichni ostatní. V publiku očekáváme také porodní asistentky či lékaře a lékařky.

Organizátorky mile překvapil velký zájem veřejnosti o témata konference. Loni se akce zúčastnilo přes 200 lidí. Proto se rozhodly letošní program ještě rozšířit například o panelovou diskuzi o alternativním vzdělávání v Čechách. Konference nabídne i nové doprovodné aktivity. „Kromě již velmi oblíbené části programu, v níž si mohou muži vyzkoušet těhotné břicho, jsou také připraveny poradny porodní asistentky, klubu dvojčat a sdružení pro rodiče předčasně narozených dětí a další aktivity,“ říká jedna z pořadatelek konference Zora Javorská.

Účast na konferenci potvrdila řada osobností významných pro tuto oblast, mj. porodní asistentka Ivana Königsmarková, psycholog z Ligy otevřených mužů Martin Jára, propagátorka přirozeného rodičovství Bora Berlinger či psycholožka Michaela Mrowetz. „Bude se mluvit o možnostech přirozeného porodu v Čechách, o otcovství, bezplenkové komunikační metodě či o důležitosti tzv. bondingu, tedy navazování kontaktu mezi matkou a dítětem bezprostředně po porodu,“ upřesňuje program spolupořadatelka Lucie Harnošová. Po celou dobu konference bude samozřejmě k dispozici dětský koutek.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz